De Ketelaere nie dowierza w triumf w Lidze Europy: Dla mnie to zwariowana sytuacja

Atalanta zagrała perfekcyjne spotkanie z Bayerem Leverkusen i wygrała (3:0) w finale Ligi Europy. Charles de Ketelaere w rozmowie z Viaplay przyznał, że to dla niego zwariowana sytuacja.

Charles De ketelaere
Obserwuj nas w
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Charles De ketelaere

De Ketelaere przyznał, że La Dea chciała wygrać dla Gasperiniego

Atalanta po raz pierwszy w historii odniosła triumf w europejskich pucharach. La Dea w wielkim finale Ligi Europy wygrała (3:0) z niepokonanym Bayerem Leverkusen. Włoski zespół zagrał bezbłędnie, a pierwsze skrzypce grał napastnik – Ademola Lookman. Nigeryjczyk na Aviva Stadium strzelił hat-tricka, a każdą z bramek można uznać jako te z rodzaju stadiony świata.

POLECAMY TAKŻE

Bezpośrednio po meczu stacja Viaplay przeprowadziła krótki wywiad z Charlesem De Ketelaere. Belg podczas rozmowy przyznał, że przede wszystkim chcieli wygrać to trofeum dla Gian Piero Gasperiniego, który nigdy wcześniej nie zdobył żadnego pucharu jako trener.

Wszyscy, którzy grali dla Gasperiniego w ostatnich sześciu/siedmiu latach chcieli to zrobić i to się udało – przyznał Belg pytany o pierwsze trofeum trenera Gian Piero Gasperiniego.

Dla mnie to jest zwariowana sytuacja. Zagraliśmy z dużą intensywnością, która pozwoliła nam zdobyć bramkami i wygraliśmy – powiedział de Ketelaere w rozmowie z Viaplay.

Wiedzieliśmy, że to trudny rywal, ale znaliśmy naszą jakość i pokazaliśmy to na boisku. Wiedzieliśmy, że będzie im ciężko z nami grać przeciwko naszemu stylowi i tak też było – ocenił finałowy mecz pomocnik La Dei.

Atalanta w przyszłym sezonie ponownie wystąpi w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Awans do najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie wywalczyli jeszcze przed finałem Ligi Europy, bowiem na pewno zakończą Serie A w czołowej piątce.

Komentarze