Niespodziewana rola syna Ronaldinho w meczu juniorów Barcelony

Joao Mendes, syn słynnego Ronaldinho, rozgrywa swój pierwszy sezon w sekcjach młodzieżowych FC Barcelony. W ubiegły weekend zabrakło jednak dla niego miejsca w kadrze meczowej, dlatego też… nagrywał spotkanie kamerą.

Joao Mendes w 2019 roku
Obserwuj nas w
Xinhua / Alamy Na zdjęciu: Joao Mendes w 2019 roku
  • Ronaldinho przed rokiem zapisał swojego syna do słynnej La Masii
  • Joao Mendes nie wyrósł, jak dotąd, na pierwszoplanową postać nastoletniego juvenilu
  • Niedawno podczas meczu z Sabadell przydał się, rejestrując nagranie ze spotkania kamerą

Syn Ronaldinho chyba nie pójdzie w ślady ojca. Na razie pomógł drużynie w inny sposób

Chyba każdy kibic na świecie wie, ile dla FC Barcelony znaczy Ronaldinho. Legenda brazylijskiej piłki trafiła na Camp Nou latem 2003 roku i zupełnie odmienił oblicze wypalonej, wówczas, drużyny. Opuścił klub po pięciu latach, otoczony powszechnym uznaniem i uczuciem.

Dziś 44-latek jest jednym z ambasadorów Blaugrany. To powiązanie z pewnością pomogło znaleźć się synowi legendy w jednej z sekcji młodzieżowych klubu. Latem 2023 roku Joao Mendes trafił bowiem do juvenilu A, czyli drużyny U-19.

Jak na razie, kariera 19-latka w stolicy Katalonii nie przebiega podobnie do tej jego ojca. Rozegrał zaledwie siedem spotkań, z czego trzy w wyjściowym składzie. Lawiruje między pozycją skrzydłowego, a bocznego obrońcy.

W miniony weekend trener juvenilu A ponownie nie dał Mendesowi szansy na boisku. Nie oznacza to bynajmniej, że nie pomógł zespołowi. Otrzymał bowiem kamerę, a jego zadaniem było zarejestrowanie spotkania, które pomoże w dalszej analizie występu.

Nie jest to policzek dla gracza; w tym zespole to tradycyjny obowiązek dla jednego z piłkarzy, którzy nie znaleźli się w kadrze meczowej. Fakt, iż tak niecodzienne zadanie otrzymało dziecko klubowej legendy, wzbudziło jednak zainteresowanie katalońskich mediów.

Czytaj więcej: Lewandowski i inne gwiazdy Barcelony obecne na hicie innej dyscypliny [WIDEO].

Komentarze