Xavi zdecydował o swojej przyszłości w Barcelonie, szokujący ruch

Fabrizio Romano przekazał w mediach społecznościowych , że Xavi zdecydował się zmienić zdanie i pozostanie trenerem Barcelony. Hiszpan zaakceptował warunki klubu.

Xavi
Obserwuj nas w
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Xavi

Romano: Xavi zostaje w Barcelonie

Przez tygodnie wydawało się, że Xavi nie będzie dalej prowadzić Barcelony, po tym jak w styczniu ogłosił rozstanie po zakończeniu tego sezonu. Joan Laporta robił co w jego mocy, żeby wpłynąć na menedżera, by ten wypełnił kontrakt, który obowiązuje do 2025 roku.

Okazuje się, że Hiszpan ma wywiązać się z umowy, po czym prawdopodobnie wszystkie strony podejmą rozmowy w sprawie przyszłości.

Przez cały dzień pojawiło się wiele sprzecznych doniesień, a niektórzy twierdzili nawet, że Barcelona poprosiła Xaviego o zwolnienie jego brata, Oscara Hernandeza, który pełni rolę asystenta. Klub ma jutro zorganizować oficjalną konferencję prasową, że by wyjaśnić wątpliwości, które pojawiły się w ostatnim czasie. Fabrizio Romano jest przekonany o pozostaniu Xaviego do 2025 roku.

Xavi wraz z Deco spotkał się z Laportą w środę i wspólnie zdecydowali, by kontynuować projekt. 44-letni trener przejął Blaugranę w listopadzie 2021 roku. W sezonie 2022/23 zdobył mistrzostwo Hiszpanii oraz Superpuchar kraju.

Komentarze