Xavi zmieni decyzję? Jasna deklaracja

FC Barcelona na zakończenie niedzielnego grania w La Liga zmierzy się z Athletic Bilabo. Tymczasem przed tym spotkaniem Xavi przekonywał, że nie zmieni swojej decyzji o opuszczeniu klubu z Camp Nou po sezonie.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
fot. Imago / Bagu Blanco / PRESSINPHOTO Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • Xavi Hernandez po spotkaniu z Villarreal (3:5) ogłosił, że po sezonie żegna się z klubem
  • Hiszpański trener wypowiedział się ostatnio na temat swojej przyszłości
  • Opiekun Katalończyków ocenił też dyspozycję Roberta Lewandowskiego

Xavi Hernandez: Bardziej się zjednoczyliśmy

FC Barcelona latem będzie musiała zatrudnić nowego szkoleniowca. Wpływ na taki rozwój wydarzeń ma decyzja Xaviego Hernandeza o tym, że pożegna się z klubem po sezonie. Ostatnio hiszpański szkoleniowiec jeszcze raz wypowiedział się na ten temat.

– Ta kwestia nie znajduje się w porządku obrad. Nic się nie zmieniło. Krok po kroku przygotowujemy się do meczu z Athletic. Nie ma żadnych zmian na dzisiaj – mówił Xavi cytowany przez Mundo Deportivo.

– Zauważyłem, że zespół stał się bardziej odpowiedzialny i konkurencyjny po ogłoszeniu mojej decyzji. Gramy z dużą dynamiką, ale trzeba to pokazywać w każdym spotkaniu – kontynuował Hiszpan.

– Wszyscy zrobili krok do przodu. Po decyzji o moim odejściu z klubu po sezonie się zjednoczyliśmy. Robert Lewandowski? Gra lepiej i intensywniej. Dlatego w lutym został najlepszym zawodnikiem – mówił Xavi.

Niedzielne spotkanie wyjazdowe Barcy z Athletic Bilbao zacznie się o godzinie 21:00. Będzie to mecz w ramach 27. kolejki La Liga.

Komentarze