Gwiazda Realu Madryt nie zagra w następnym ligowym meczu

Vinicius Junior otrzymał w 44. minucie meczu Osasuna - Real Madryt żółtą kartkę. Dla Brazylijczyka był to piąty żółty kartonik. Jak poinformował profil Madrid Zone na portalu X, w związku z tym gwiazda Realu opuści następny mecz przeciwko Athletic Bilbao.

Vinicius Junior
Imago / Cesar Cebolla Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Vinicius Junior obejrzał żółtą kartkę w meczu z Osasuną
  • Brazylijczyk został zawieszony za nadmiar kartek na mecz przeciwko Athletic Bilbao
  • W La Liga piłkarz, który zobaczy pięć żółtych kartek automatycznie zostaje zawieszony na jedno spotkanie

Vinicius Junior nie zagra z Athletic Bilbao

Real Madryt w 29. kolejce hiszpańskiej La Liga udał się na wyjazd do Pampeluny, aby zmierzyć się z miejscową Osasuną. Mimo prowadzenia w pierwszej połowie 2:1 Vinicius Junior tuż przed przerwą obejrzał żółtą kartkę. Brazylijczyk został upomniany przez sędziego w związku z dyskusją i protestami.

Dla Viniciusa Juniora była to piąta żółta kartka, którą zobaczył w tym sezonie ligi hiszpańskiej. Jak poinformował profil Madrid Zone na portalu X konsekwencje dla zawodnika będą poważne, bowiem nie wystąpi on w spotkaniu przeciwko Athletic Bilbao w następnej kolejce. W La Lidze obowiązuje przepis, w którym po każdej piątej żółtej kartce piłkarz jest automatycznie zawieszany na jeden mecz.

23-letni reprezentant Brazylii w tym sezonie zagrał 28 spotkań, w których strzelił 17 goli i zaliczył 8 asyst.