Cudowna bramka Lamine Yamala! Robert Lewandowski z asystą [WIDEO]

FC Barcelona pokonała Mallorkę 1:0 w meczu 28. kolejki La Ligi. Barca nie rozegrała dobrego spotkania, ale uratował ją Lamine Yamal, któremu asystował Robert Lewandowski.

Lamine Yamal i Robert Lewandowski
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Lamine Yamal i Robert Lewandowski
  • FC Barcelona długo męczyła się z Mallorką, ale ostatecznie wygrała 1:0
  • Autorem zwycięskiej bramki dla Katalończyków był Lamine Yamal
  • Asystę przy golu szesnastolatka zanotował Robert Lewandowski

Lamine Yamal bohaterem Barcelony. Znów pokazał swój talent

FC Barcelona w sobotę wieczorem na Estadi Olimpic Lluis Companys podejmowała Mallorkę w spotkaniu 28. kolejki La Ligi. Barca tego wieczoru nie zachwyciła, choć prowadzenie powinna objąć już w pierwszej połowie. W 24. minucie rzut karny zmarnował jednak Ilkay Guendogan.

Na jedynego gola w tym starciu musieliśmy poczekać do 73. minuty – wówczas pięknym strzałem popisał się Lamine Yamal – który zapewnił zwycięstwo gospodarzom. 16-letniemu skrzydłowemu asystował Robert Lewandowski, który na boisko wszedł w 61. minucie rywalizacji.

Podopieczni Xaviego Hernandeza tym samym awansowali na drugie miejsce w tabeli i tracą pięć punktów do lidera, czyli Realu Madryt. Przypomnijmy, że Królewscy podobnie jak Girona nie rozegrali jeszcze swojego meczu w tej serii gier. FC Barcelona we wtorek (12 marca) zagra rewanż z SSC Napoli.

FC Barcelona – RCD Mallorca 1:0 (0:0)

1:0 Lamine Yamal 73′