Rekordowa frekwencja na meczu Ruch – Widzew. Fantastyczne liczby

Spotkanie Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź od kilku dni cieszyło się ogromną popularnością. Jak się okazuje, padł frekwencyjny rekord XXI wieku. Gratulacje złożył Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Kibice Ruchu Chorzów
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kibice Ruchu Chorzów

50 087 kibiców na meczu Ruch Chorzów – Widzew Łódź

Na trybunach Stadionu Śląskiego podczas meczu Ruch Chorzów – Widzew Łódź zasiadło 50 087 kibiców. Jest to najlepszy wynik, biorąc pod uwagę spotkania Ekstraklasy w XXI wieku.

Spotkanie Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź to tak zwany Mecz Przyjaźni. Już od kilku dni media regularnie informowały o liczbie sprzedanych biletów. Od samego początku można było się spodziewać, że na Stadionie Śląskim padnie wysoki wynik frekwencyjny.

Ponad 50 000 osób zasiadło dziś na trybunach Stadionu Śląskiego w trakcie spotkania Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź. To rekord frekwencji na meczu Ekstraklasy w XXI wieku. Kibice jednej i drugiej ekipy stworzyli wspaniałą atmosferę. Gratulacje dla nich, jak również dla organizatorów! – napisał Cezary Kulesza na platformie X.

Rekordowa frekwencja w Ekstraklasie

Kilkadziesiąt minut wcześniej padła inna magiczna bariera. Na meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice pojawił się kibic numer 3 miliony w sezonie 2023/2024. To również rekord Ekstraklasy w XXI wieku. Do tej pory w żadnej kampanii rozgrywek na trybunach nie zasiadło aż tylu fanów.

Czytaj dalej: Poznaliśmy pierwszą ligę, która wywalczyła dodatkowe miejsce w Lidze Mistrzów

Komentarze