Szlagier PKO Ekstraklasy na remis, Ante Crnac bohaterem Rakowa Częstochowa [WIDEO]

Raków Częstochowa mierzył się na własnym boisku z Legią Warszawa w 28. kolejce PKO Ekstraklasy. Szlagier nie zawiódł. Padł remis po trafieniach Tomasa Pekharta i Ante Crnaca.

Giannis Papanikolaou i Bartosz Kapustka
PressFocus Na zdjęciu: Giannis Papanikolaou i Bartosz Kapustka
  • Raków Częstochowa podejmował Legię Warszawa w hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Na ławce trenerskiej Wojskowych zadebiutował Goncalo Feio
  • Ante Crnac doprowadził do wyrównania w 82. minucie

Raków Częstochowa remisuje z Legią Warszawa

Raków Częstochowa w ostatnim czasie wpadł w dołek. Poprzednio po trzy punkty sięgnął miesiąc temu na wyjeździe z Koroną Kielce (2:0). Z kolei w Legii Warszawa zdecydowano o rozstaniu z Kostą Runjaiciem, a jego miejsce zajął Goncalo Feio. Debiut Portugalczyka na ławce trenerskiej nastąpił w meczu na szczycie.

Bramkę dla Legii Warszawa w 17. minucie zdobył Tomas Pekhart, który otrzymał podanie od Radovana Pankova. Czeski snajper wbił gola głową. W 27. minucie Dawid Szwarga musiał dokonać zmiany, ponieważ Matej Rodin doznał kontuzji i został zastąpiony przez Zorana Arsenicia. Chwilę później John Yeboah pokonał Dominka Hładuna, ale piłkarz pochodzenia ghańskiego był na spalonym.

Sędzia Piotr Lasyk w 53. minucie wskazał na jedenasty metr, po tym jak w polu karnym padł Wladyslaw Kocherchin po kontakcie Rafała Augustyniaka. Jednak po wideoweryfikacji arbiter postanowił cofnąć swoją decyzję.

Gospodarze w końcu dopięli swego w 82. minucie. Fran Tudor zacentrował z prawej flanki do Ante Crnaca, który fantastycznym uderzeniem głową wyrównał, a dla Chorwata było to szóste trafienie w bieżącej kampanii.

Remis sprawił, że Medaliki zajmują piąte miejsce, a pozycję niżej znajdują się Wojskowi. Obie drużyny mają na koncie tyle samo punktów – 46.