Prikryl przymierzył z dystansu! Warta zabiera trzy punkty do Poznania [WIDEO]

Cracovia Kraków na rozpoczęcie 23. kolejki Ekstraklasy podejmowała na własnym stadionie Wartę Poznań. Jedyną bramkę w meczu strzelił Tomas Prikryl w 80 minucie spotkania. Ostatecznie goście okazali się lepsi, wygrywając skromnie 1:0 na wyjeździe.

Tomas Prikryl
Imago / Mikołaj Barbanell Na zdjęciu: Tomas Prikryl
  • Warta Poznań wygrała 1:0 z Cracovią Kraków
  • Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tomas Prikryl
  • Czech trafił do siatki strzałem z dystansu

Prikryl przymierzył celnie z dystansu i zapewnił Warcie 3 punkty

Warta Poznań po raz kolejny uniknęła porażki po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej. Podopieczni Dawida Szulczka tym razem komplet punktów wywieźli z Krakowa, gdzie pokonali 1:0 tamtejszą Cracovię. Gol na wagę zwycięstwa padł w 80. minucie, a jego autorem był Tomas Prikryl.

Kibice zebrani na stadionie przy ulicy Kałuży na pierwszą bramkę w meczu musieli czekać prawie aż do końca meczu. Pierwszą, a zarazem ostatnią bramkę, która przesądziła o losach spotkania, zobaczyli dopiero w ostatnim kwadransie gry. Warta Poznań skutecznie wykorzystała rzut rożny. Choć przy zdobyciu bramki można również mówić o sporym szczęściu, ponieważ najpierw niefortunny kiks zaliczył Miguel Mariz Luis. Ostatecznie po tym, jak pomocnik gości nie trafił w piłkę, ta spadła pod nogi Tomasa Prikryla. Czech nie zastanawiał się długo i oddał celny strzał z lewej nogi w światło bramki.

Po tym zwycięstwie Warta Poznań przeskoczyła w tabeli ligowej drużynę z Krakowa. Na ten moment podopieczni Dawida Szulczka zajmują 10. miejsce z dorobkiem 27 punktów. Cracovia plasuje się dwie pozycję niżej i do piątkowego rywala traci jeden punkt.