Legenda odjedzie z Rakowa. Był w klubie od 3. ligi

Jeśli Raków Częstochowa miał w swoich szeregach piłkarza, który był symbolem klubu i zasługiwał na miano legendy, to bez wątpienia był nim Tomas Petrasek. Był, bo obrońca wraz z końcem sezonu odejdzie z klubu, o czym donosi Grzegorz Rudynek z Przeglądu Sportowego.

Tomas Petrasek
PressFocus Na zdjęciu: Tomas Petrasek
  • Tomas Petrasek wraz z końcem sezonu pożegna się z Rakowem Częstochowa
  • Obrońca nie dostał propozycji przedłużenia kontraktu
  • Czech to wieloletni kapitan Rakowa i legenda klubu

Od 3. ligi do mistrzostwa Polski

Tomas Petrasek jest piłkarzem Rakowa Częstochowa od 2016 roku. Przebył w tym czasie bardzo długą drogę z klubem. Zaczynał bowiem jeszcze wtedy, kiedy “Medaliki” grały na czwartym poziomie rozgrywkowym. To właśnie droga z 3. ligi do Ekstraklasy, a później dwukrotnie po Puchar Polski i finalnie mistrzostwo sprawiła, że piłkarz jest klubową legendą. Jednak wczorajsze przypieczętowanie tytułu mistrza Polski będzie jego ostatnim aktem kariery w Częstochowie.

Czech nie otrzymał bowiem propozycji przedłużenia kontraktu ze swoim klubem. A ten wygasa wraz z końcem obecnych rozgrywek. Tym samym obecny sezon będzie dla Petraska ostatnim w Rakowie Częstochowa – takie informacje przekazał Grzegorz Rudynek z “Przeglądu Sportowego”. Zdaniem dziennikarza, obrońca ma możliwość pozostania w Ekstraklasie w innym klubie.

Tomas Petrasek rozegrał w tym sezonie 17 spotkań. W sumie w barwach klubu z Częstochowy wystąpił ponad 170 razy. Był ostatnim piłkarzem, który był w drużynie Marka Papszuna jeszcze w II lidze, a jednym z trzech, którzy grali w pierwszym meczu Rakowa po powrocie do elity.

Czytaj więcej: Smokowski zareagował na szokujące zachowanie Gutkovskisa. “Do solidnego ukarania”

Komentarze