Kluby Ekstraklasy mają dość? Dojdzie do zebrania ws. błędów sędziowskich

"Błędy sędziów zmobilizowały środowisko Ekstraklasy do działania. W najbliższych dniach spotkanie delegacji prezesów Ekstraklasy z Kolegium sędziów" - poinformował na Twitterze Krzysztof Marciniak z "Canal+ Sport".

Ekstraklasa, Damian Sylwestrzak
IMAGO / Pawel Jaskolka / PressFocus/NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Ekstraklasa, Damian Sylwestrzak
  • Delegacja klubów PKO Ekstraklasy odbędzie spotkanie z przewodniczącym Kolegium Sędziów
  • Chodzi o liczne błędy sędziowskie w ostatnim czasie
  • Głośno zrobiło się m.in. o pomyłce Damiana Sylwestrzaka w meczu Piast – Legia

Ważne spotkanie

W ostatnim czasie błędy sędziowskie w PKO BP Ekstraklasie dość mocno się nasiliły. Mocnym przykładem na to jest ostatnie kolejka, gdzie sędziowie przynajmniej kilkukrotnie mylili się na korzyść którejś ze stron, tym samym wypaczając wynik meczu. Jednym z najbardziej prominentnych przykładów jest mecz Piasta z Legią i błąd Damiana Sylwestrzaka. Poza tym arbitrzy złe decyzję podejmowali m.in. w meczach Jagiellonii z Radomiakiem i Widzewa z Cracovią.

Teraz przedstawiciele prezesów klubów Ekstraklasy zamierzają udać się na spotkanie w Kolegium Sędziów PZPN, o czym poinformował na Twitterze Krzysztof Marciniak z “Canal+ Sport”. Błędy sędziów zmobilizowały środowisko Ekstraklasy do działania. W najbliższych dniach spotkanie delegacji prezesów ESA z Kolegium sędziów – tematy: przedziwne błędy, ich konsekwencje, transparentność awansów oraz spadków, zmęczenie sędziów (podróże, sporo meczów) – przekazał dziennikarz.

Czytaj więcej: Zbigniew Boniek dla Goal.pl: Santos podobno żałował, że nie został zwolniony wcześniej, bo mógł zarobić w Arabii

Komentarze

Na temat “Kluby Ekstraklasy mają dość? Dojdzie do zebrania ws. błędów sędziowskich

Zrobiło się głośno bo skrzywdzono Legię przypomnijcie sobie jak sędzia wywalił w krótkim czasie dwóch zawodników Lechii w meczu z Zagłębiem sosnowiec pierwszyzawodnik wyleciał za brak faulu drugi że za bardzo protestował var milczał i wtym momencie rozpoczęło się strzelanie jak do kaczek efekt końcowy Lechia została rozgromiona 5:2 wynik poszedł w swiat