Robert Lewandowski – gol na wagę złota! Rekord Muellera pobity!

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

To co wydawało się nierealne, stało się rzeczywistością. Robert Lewandowski poprawił w sobotę legendarny rekord Gerda Muellera pod względem liczby bramek zdobytym w jednym sezonie Bundesligi. Polski napastnik Bayernu Monachium po tym jak wpisał się na listę strzelców w meczu z Augsburgiem zakończył sezon z 41 bramkami na koncie.

Rekord Gerda Muellera pobity. 41 bramek Lewandowskiego

Robert Lewandowski już przed tygodniem zapisał się w historii niemieckiej Bundesligi, wyrównując osiągnięcie Gerda Muellera z sezonu 1971/72. Legenda Bayernu Monachium zdobyła wówczas dla swojego zespołu 40 bramek. Takim wynikiem Lewandowski mógł się pochwalić po ostatnim meczu z Freiburgiem, w którym zdobył jednego z goli. Na tym nie zamierzał jednak poprzestawać.

W ostatniej kolejce sezonu 2020/21 Bayernowi przyszło się mierzyć na Allianz Arena z Augsburgiem, w którego składzie od pierwszej minuty zagrali między innymi Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. W wyjściowym składzie gospodarzy naturalnie pojawił się również Robert Lewandowski. W pierwszej połowie kapitanowi reprezentacji Polski nie udało się wpisać na listę strzelców, choć na liczbę okazji nie mógł narzekać. W kilku sytuacjach świetnie interweniował polski bramkarz Augsburga, a w innych piłka po jego uderzeniach mijała bramkę.

Gol Lewandowskiego w meczu z Augsburgiem

W drugiej połowie Lewandowski przez długi czas nadal nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę rywali. Wydawało się nawet, że ta sztuka mu się nie uda. Jednak w 90. minucie piłka wylądowała w siatce po strzale polskiego napastnika, ustalając wynik meczu na 5:2.