Legenda Bayernu ma swojego kandydata. To on powinien być trenerem Bayernu

Bayern Monachium nie podjął jeszcze decyzji odnośnie wyboru nowego trenera. Legenda klubu Lothar Matthaus w rozmowie z niemieckim Sky Sports wskazał, że jego faworytem jest Julian Nagelsmann.

Lothar Matthaus
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Lothar Matthaus
  • Lothar Matthaus wskazał swojego faworyta do pracy w Bayernie
  • Według legendy klubu trenerem powinien zostać Julian Nagelsmann
  • Matthaus był piłkarzem Die Roten w latach 1984-1988 oraz 1992-2000

Nagelsmann faworytem legendy na trenera Bayernu

Bayern Monachium pogodził się z tym, że w bieżącym sezonie kwestia mistrzostwa Niemiec została już rozstrzygnięta. Bawarczycy mają za dużą stratę do ekipy z Leverkusen i nie będą w stanie obronić tytułu. Na dodatek władze klubu muszą szukać nowego trenera, bowiem jak dobrze wiadomo, wraz z końcem sezonu odejdzie Thomas Tuchel.

Lothar Matthaus wskazał w rozmowie z niemieckim oddziałem Sky Sports, kto powinien pracować w roli szkoleniowca od przyszłego sezonu. Zdaniem byłego piłkarza Bayernu największe szanse ma Julian Nagelsmann, który obecnie pełni obowiązki selekcjonera reprezentacji Niemiec.

Według mnie Julian Nagelsmann jest faworytem. Biorąc pod uwagę wszystkie omawiane kandydatury, moim zdaniem jest on najlepszą opcją. Zna klub i często grał bardzo atrakcyjny futbol. Został zwolniony, gdy wszystkie trzy trofea były jeszcze możliwe. Powrót Nagelsmanna w obecnych okolicznościach mógłby być naprawdę dobrą rzeczą. Bo o jednym nie można zapominać. Ten młody wówczas trener bardzo często był zostawiany sam i niewspierany przez zarząd klubu – powiedział Lothar Matthaus w rozmowie z Sky Sport.

Matthaus to jedna z największych legend niemieckiego futbolu oraz Bayernu Monachium. Barw Die Roten bronił w latach 1984-1988 oraz 1992-2000. W tym czasie zdobył z klubem m.in. siedmiokrotnie mistrzostwo kraju oraz Puchar UEFA.

Czy powrót Nagelsmanna do Bayernu to dobry pomysł?

TAK 56%
NIE 44%
63+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • TAK
  • NIE

Komentarze