Kane zbliżył się do rekordu Lewandowskiego. Oto aktualna strata

Bayern Monachium pokonał Union Berlin 5:1 w meczu 30. kolejki Bundesligi, a Harry Kane zmniejszył stratę do rekordu Roberta Lewandowskiego.

Harry Kane i Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Powerpics / Xinhua / Alamy Na zdjęciu: Harry Kane i Robert Lewandowski

Bayern rozgromił Union, gola Kane’a

Bayern Monachium dał prawdziwy pokaz siły w 30. kolejce Bundesligi. Bawarczycy rozgromili na wyjeździe Union Berlin 5:1 i potwierdzają, że w tym sezonie jeszcze mogą powalczyć o najcenniejsze trofeum. Niedawno Die Roten uporali się w dwumeczu z Arsenalem i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Tam ich rywalem będzie Real Madryt.

Jedną z bramek w meczu z Unionem zdobył Harry Kane. Anglik w ten sposób ma już 33 gole w tym sezonie Bundesligi i wyprzedza o osiem trafień drugiego w klasyfikacji strzelców Serhou Guirassy’ego.

Harry Kane goni rekord Lewandowskiego

W końcówce sezonu, patrząc na wyczyny Harry’ego Kane’a, nie da się zapomnieć o rekordzie Roberta Lewandowskiego. Przypomnijmy, że Polak w rekordowej kampanii zdobył 41 goli w 28 meczach Bundesligi. Najważniejszą bramkę zdobył w ostatnich minutach 34. kolejki z Augsburgiem.

Harry Kane, żeby pobić wyczyn Lewego, potrzebuje jeszcze dziewięciu trafień. Jednak do końca rozgrywek pozostało już tylko cztery mecze. Dlatego w tej sytuacji wydaje się, że rekord jest praktycznie niezagrożony.

Mimo wszystko nie można sobie pozwolić na przedwczesne przekreślanie Anglika, który w tym sezonie skompletował już cztery hat-tricki. Dwa znacznie lepsze mecze Kane’a mogą ponownie rozbudzić dyskusję o rekordzie.

Czytaj dalej: Barcelona szykuje HIT! Chce byłą gwiazdę Realu

Czy Kane pobije rekord Lewandowskiego?

Tak 8%
Nie 92%
6052+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze