Kamiński ma nowego trenera. Uznane nazwisko wraca do pracy w Bundeslidze

Wolfsburg dokonał zmiany na ławce trenerskiej. Zwolnionego Niko Kovaca zastąpił Ralph Hassenhuttl, który ponad rok czekał na powrót do pracy.

VfL Wolfsburg
Obserwuj nas w
fot. Imago/regios24 Na zdjęciu: VfL Wolfsburg
  • Wolfsburg zwolnił Niko Kovaca, którego zastąpił Ralph Hassenhuttl
  • Austriak wraca do pracy po ponad roku przerwy
  • Jakub Kamiński pod wodzą nowego szkoleniowca ma szansę zaplusować

Wolfsburg zmienia trenera. Stawia na ciekawe nazwisko

Sobotnia porażka z Augsburgiem przesądziła o losie Niko Kovaca, który zakończył swoją pracę w Wolfsburgu. Dzień później klub poinformował, że obowiązki nowego szkoleniowca przejmuje Ralph Hassenhuttl, który podpisał długoterminowy kontrakt. Austriak wraca tym samym na ławkę trenerską po ponad roku przerwy.

Nazwisko 56-latka jest cenione wśród kibiców Bundesligi. W latach 2016-2018 prowadził on Lipsk, a później przeniósł się na Wyspy Brytyjskie. Objął Southampton, które pod jego wodzą długo prezentowało się powyżej oczekiwań. Pod koniec pracy wyniki drużyny prowadzonej przez Hassenhuttla wyraźnie się pogorszyły, co poskutkowało zwolnieniem. Od listopada 2022 roku Austriak pozostawał bez nowego pracodawcy.

Zmiana trenera jest szansą dla Jakuba Kamińskiego, który z Kovacem nie dogadywał się najlepiej. W pierwszej części sezonu Polak regularnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych, zaś od połowy stycznia nie zagrał w lidze ani razu.

Zobacz również: Dramat reprezentanta Polski. Doznał kontuzji tuż przed zgrupowaniem

Komentarze