Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec. Pierwszy tytuł w historii [NA ŻYWO]

Bayer Leverkusen pokonał 5:0 Werder Brema. Podopieczni Xabiego Alonso po raz pierwszy w historii zdobyli mistrzostwo kraju. Dziękujemy za udział w naszej relacji "na żywo".

BSR Agency/Vitalii Kliuiev/Alamy Na zdjęciu:

Bayer – Werder na żywo

Bayer Leverkusen już dzisiaj może zapewnić sobie pierwsze w historii mistrzostwo Niemiec. W niedzielnym spotkaniu Bundesligi, świetnie spisujący się zespół Xabiego Alonso, zmierzy się przed własną publicznością z Werderem Brema.

17:15 – Bayer zagra o tytuł! Mecz z Werderem “na żywo”

O 17:30 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Bayerem Leverkusen i Werderem Brema. Ekipa Xabiego Alonso może już dzisiaj zostać mistrzem Niemiec.

17:16 – Xabi Alonso zaskoczył. Gwiazdy na ławce rezerwowych

17:17 – Wyjściowy skład Werderu Brema

17:18 – Fani Bayeru Leverkusen gotowi na wielkie święto!

17:21 – Forma obu drużyn z ostatnich pięciu meczów

17:23 – Droga Bayeru do pierwszego w historii mistrzostwa kraju

17:28 – Tabela Bundesligi

17:30 – Początek meczu. Bayer dziewięćdziesiąt minut od historycznego mistrzostwa!

2′ – Pierwszy atak Bayeru

Bayer Leverkusen po raz pierwszy zaatakował bramkę Werderu. W polu karnym piłki nie dogonił Amine Adli.

Xabi Alonso przywitał się z fanami na BayArenie

Przed meczem Xabi Alonso poświęcił kilka chwil fanom klubu. Hiszpan jest uwielbiany przez kibiców w Leverkusen.

6′ – Werder otrzymał rzut wolny

Tapsoba ostro zaatakował rywala. Sędzia odgwizdał faul. Werder otrzymał rzut wolny na własnej połowie boiska.

8′ – Świetna szansa dla Leverkusen

Pierwsza dogodna sytuacja bramkowa dla Bayeru Leverkusen. Zetterer popisał się wspaniałą interwencją i zatrzymał strzał Hincapie.

Eksperyment Xabiego Alonso. Jak dotąd nigdy się nie mylił

13′ – Rzut rożny dla gospodarzy

Bayer Leverkusen wywalczył rzut rożny. Aptekarze ostatecznie nie wykorzystali szansy, a futbolówka trafiła w ręce bramkarza.

15′ – Wyrównany mecz w pierwszym kwadransie

Pierwsze piętnaście minut bez wyraźnego faworyta. Obie drużyny na początku meczu postawiły na spokojne tempo. Posiadanie piłki 56-44 na korzyść gospodarzy.

17′ – Groźny strzał Xhaki

Xhaka zdecydował się na strzał z dystansu, lecz jego próba została zablokowana.

19′ – Werder przejął inicjatywę

Goście spróbowali zaatakować bramkę, lecz po zamieszaniu w polu karnym, wrócili do ataku pozycyjnego.

Leverkusen żyje meczem. Kibice zebranie w ogródku przed stadionem

22′ – Piłkarze Bayeru domagają się rzutu karnego!

Zawodnicy gospodarzy sugerują, że Hofmann był faulowany w polu karnym przy próbie oddania strzału.

23′ – Sędzia korzysta z pomocy VARu

Przerwa w grze. Sędzia podbiega do monitora obejrzeć ponownie sytuację w polu karnym z udziałem piłkarza Bayeru.

Rzut karny dla Bayeru Leverkusen

Arbiter po ponownym obejrzeniu sytuacji przy monitorze VAR decyduje się podyktować rzut karny.

25′ – Gol dla Bayeru Leverkusen. Victor Boniface strzela z rzutu karnego

Victor Boniface pewnie wykorzystał rzut karny. Nigeryjczyk oddał strzał z wewnętrznej części stopy i trafił do siatki.

28′ – Bayer idzie za ciosem

Groźny strzał na bramkę Werderu oddał Xhaka. Strzał Szwajcara został zablokowany. Ostatecznie Bayer otrzymał rzut rożny.

29′ – Blisko podwyższenia wyniku

Ogromne zamieszanie w polu karnym wyniknęło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Blisko zdobycia bramki był Boniface, lecz piłka została wybita sprzed linii bramkowej.

31′ – Żółta kartka dla piłkarza gospodarzy

Amine Adli został ukarany żółtą kartką. Pomocnik nieprzepisowo powstrzymał rywala.

Święto na trybunach stadionu BayArena! Nieco ponad godzina do zdobycia tytułu

33′ – Potrzebna pomoc medyczna

W rezultacie walki o piłkę ucierpiało dwóch zawodników. Na boisko wbiegła pomoc medyczna. Trwa przerwa w grze.

35′ – Bayer podkręcił tempo. Doskonała okazja zatrzymana

Hofmann oddał strzał na bramkę z głębi pola karnego, lecz futbolówka w ostatniej chwili została zablokowana. Gdyby nie obrońca Werderu futbolówka wpadłaby do siatki.

Gol Boniface z rzutu karnego [WIDEO]

38′ – Poprzeczka ratuje gości

Bayer Leverkusen nie zatrzymuje się po zdobyciu jednej bramki. Piłka po strzale Amine Adliego odbiła się od poprzeczki.

43′ – Tapsoba ponownie fauluje rywala

Obrońca Bayeru musi uważać, ponieważ otrzymał kolejne upomnienie od sędziego. Następny faul może skończyć się żółtą kartką.

Trzon zespołu zostanie zachowany. Bayer nie przeprowadzi latem rewolucji kadrowej!

45′ – W pierwszej połowie pogramy dłużej

Ze względu na przerwy w grze sędzia doliczył dodatkowe cztery minuty.

45+1′ – Piłkarze Werderu domagają się karnego

Sędzia nie dopatrzył się przewinienia w polu karnym i każe grać dalej.

Koniec pierwszej połowy! Bayer Leverkusen 1:0 Werder Brema

Kibice Bayeru nazwali ulicę na cześć Xabiego Alonso

Ulica prowadząca do stadionu BayArena za sprawą kibiców zmieniła nazwę. Fani w geście podziękowania nazwali ją Xabi-Alonso-Allee.

Victor Boniface jednym z kluczowych zawodników Bayeru Leverkusen

Nigeryjski napastnik ma za sobą świetny sezon. 23-latek w znacznym stopniu przyczynił się do wspaniałej serii meczów bez porażki oraz zbliżającego się mistrzostwa.

Początek drugiej połowy meczu.

Bayer Leverkusen dzieli czterdzieści pięć minut od pierwszego w historii mistrzostwa kraju.

46′ – Zmiana w Leverkusen

Florian Wirtz pojawia się na boisku. Z murawy schodzi Amine Adli.

47′ – Arbiter pogodził piłkarzy. Żółta kartka dla zawodnika jednej i drugiej drużyny

Piero Hincapie i Leonardo Bittencourt ukarani przez sędziego żółtym kartonikiem. Kara jest efektem dyskusji z arbitrem.

50′ – Nieudana próba Werderu

Werder przeprowadził akcję ofensywną, lecz dośrodkowanie z lewego skrzydła nie znalazło adresata.

Tylko pięć klubów wgrało Bundesligę od 2000 roku. Bayer dołączy do wąskiego grona

54′ – Atak Werderu zatrzymany

Goście po raz kolejny próbowali przedrzeć się przez defensywę Bayeru. Atak Werderu został jednak powstrzymany w polu karnym przez obrońców.

57′ – Bayer zwolnił tempo

Bayer Leverkusen kontroluje grę, wymieniając serię podań w centrum boiska.

58′ – Wirtz minimalnie obok słupka

Piłka po wykonaniu rzutu rożnego wpadła pod nogi Floriana Wirtza. Pomocnik zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz futbolówka minęła słupek.

60′ – Mistrzostwo coraz bliżej. Xhaka strzela na 2:0

Victor Boniface znalazł niepilnowanego kolegę z drużyny. Xhaka nie zastanawiał się długo i huknął z dystansu, a piłka zatrzepotała w siatce. Podopieczni Xabiego Alonso trzymają już ręce na mistrzowskiej paterze.

61′ – Zmiana w ataku Leverkusen

Patrick Schick wchodzi w miejsce Victora Boniface. Czech otrzymał od trenera pół godziny na boisku.

62′ – Kolejna zmiana w ekipie Bayeru

Boisko opuścił również Nathan Tella. Na boisku pojawił się Jeremie Frimpong.

65′ – Końcowe odliczanie! 25 minut do przerwania 11-letniej serii Bayernu

66′ – Bayer chce więcej

Kolejne ataki Bayeru Leverkusen. Tym razem zmarnowana szansa na zdobycie gola z rzutu rożnego.

68′ – Wirtz zdobywa przepiękną bramkę! Bayer Leverkusen 3:0 Werder Brema

Florian Wirtz przyjął piłkę i obrócił się z nią w kierunku bramki. Niemiec zdecydował się na uderzenie, a piłka po wspaniałym strzale wpadła do bramki. Już nic nie zabierze Aptekarzom mistrzostwa kraju.

Strzał Xhaki nie do obrony [WIDEO]

69′ – Podwójna zmiana w Werderze. Dawid Kownacki na boisku!

Trener Werderu zdecydował się na podwójną zmianę. Plac gry opuścili Woltemade i Agu. W ich miejsce Kownacki oraz Deman.

Przepiękne trafienie Floriana Wirtza [WIDEO]

75′ – Werder liczy na bramkę honorową

Romano Schmidt spróbował szczęścia, lecz jego strzał minął bramkę w bezpiecznej odległości.

77′ – Zmiany w Werderze i Bayerze

Trener Werderu zdecydował się zmienić Bittencourta. W jego miejsce pojawił się Isak Hansen-Aaroen. Zaś u gospodarzy Xabi Alonso przeprowadził podwójną zmianę. Boisko opuścili Hincapie oraz Xhaka. W ich miejsce Grimaldo i Palacios.

10 minut do końca. W mediach społecznościowych sypią się gratulacje dla Bayeru

83′ – BayArena w ekstazie! Wirtz strzela na 4:0. Kibice wbiegli na murawę

Florian Wirtz podwyższa wynik meczu na 4:0. Nie miał problemów pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Po golu na murawę stadionu wbiegli kibice.

Bramka Wirtza wywołała spore zamieszanie [WIDEO]

90′ – Wirtz z hat-trickiem! Szał radości na stadionie

Florian Wirtz z kolejną bramką. Hat-trick w czterdzieści pięć minut.

To już koniec! Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec

Kibice nie dali dokończyć meczu. Sędzia zmuszony do zakończenia spotkania. Bayer Leverkusen 5:0 Werder Brema. Aptekarze sięgają po pierwsze mistrzostwo w historii!