Niesamowita pogoń Bayeru Leverkusen. Zwycięstwo wyrwane w końcówce [WIDEO]

Bayer Leverkusen utrzymał dobrą passę i pokonał Hoffenheim 2:1. "Aptekarze" swoją zawziętością wyrwali zwycięstwo w samej końcówce. Do 88. minuty bowiem prowadziła drużyna rywali.

Bayer Leverkusen
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Bayer Leverkusen
  • Sobotnie spotkanie Bayeru Leverkusen z Hoffenheim przyniosło mnóstwo emocji
  • “Aptekarze” zdołali pokonać rywali 2:1
  • Jednak do 88. minuty to piłkarze Pellegrino Matarazzo prowadzili

Bayer Leverkusen wyszarpał zwycięstwo nad Hoffenheim

Bundesliga wróciła do życia po marcowej przerwie reprezentacyjnej. W jednym z sobotnich spotkań o 15:30 zmierzyły się ze sobą zespoły Bayeru Leverkusen oraz Hoffenheim. Mecz toczył się idealnie dla podopiecznych Pellegrino Matarazzo. W 33. minucie gola na 1:0 strzelił Maximilian Beier.

Taki wynik utrzymywał się do 88. minuty. Wówczas do wyrównania doprowadził Robert Andrich sprytnym strzałem po koźle. Piłkarze Xabiego Alonso poszli za ciosem i już trzy minuty później cieszyli się z prowadzenia. Gola na 2:1, zarazem zwycięskiego, strzelił Patrik Schick.

Bayer Leverkusen znajduje się na pozycji lidera Bundesligi i pewnie zmierza po pierwszy w historii tytuł mistrza Niemiec. Przewaga “Aptekarzy” nad Bayernem Monachium wynosi 13 punktów (stan przed Der Klassiker)

Bayer Leverkusen – Hoffenheim 2:1

Andrich (88′), Schick (90+1′) – Beier (33′)