STS w Warszawie
STS w Warszawie fot. Materiał prasowy

Bukmacherzy. Oferta na wybory prezydenckie

Druga tura wyborów prezydenckich coraz bliżej. Oczywiście okazji do wystawienia zakładów nie przepuściły polskie firmy bukmacherskie. Sprawdzimy jaką ofertę przygotowały dla nas rodzime firmy bukmacherskie.

Czytaj dalej…

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że aż cztery legalne podmioty bardzo mocno zawiodły, ponieważ w momencie pisania tego tekstu (05.07, 19:00) nie miały w ofercie zakładu na zwycięstwo w wyborach. Niechlubny kwartet to: LV BET, Noblebet, Ewinner, PZ BUK. Nie wiem czy te firmy totalnie odpuściły wystawianie tego zakładu, czy po prostu nie miały go w danym momencie – niesmak pozostaje.

Przejdźmy jednak do tego, jak to wszystko się zaczęło. Jako pierwszy z kursami wyszedł STS, oferując 1,8 – 2,0, gdzie faworytem był Rafał Trzaskowski. Szybko ofertę swoim graczom zaproponował także BETFAN, wystawiając równe kursy (po 1,85). O sytuacji już w trakcie wieczoru wyborczego poinformowało money.pl.

Już godzinę później prezes STSu, Mateusz Juroszek, ogłosił na twitterze, że firma przyjęła znaczne zakłady na urzędującego prezydenta.

Już następnego dnia rano CEO największej firmy bukmacherskiej w kraju poinformował, że kolejni gracze zawierają zakłady na Andrzeja Dudę, co w efekcie sprawiło, że bukmacherzy obniżyli kurs do 1,47. Kurs w tych okolicach oferują obecnie wszyscy polscy, legalni bukmacherzy. Najwyższy na zwycięstwo Dudy oferuje ETOTO (1,52), natomiast najmniej w triumf Trzaskowskiego wierzą bukmacherzy Betx, oferując aż 2.80.

Wybory prezydenckie. Zakłady z handicapem

Co poza klasycznym zakładem na to, kto wygra? Większość operatorów nie ma zbyt szerokiej oferty zdarzeń pobocznych. Wyróżniają się jedynie STS, Forbet, BETFAN i Etoto. Oferta dotyczy przede wszystkim frekwencji (bardzo dużo linii ma w ofercie STS), zwycięstwa z handicapem, a także różnego rodzaju zakładów związanych z glosowaniem w poszczególnych województwach. W większości przypadków operatorzy są zgodni co do przewidywań – przykładowo wzorcową linią frekwencji jest 64,5%. Podsumowanie zakładów pobocznych może być jedno – STS zakłady bukmacherskie i długo nic. Drugi w liczbie zakładów BETCLIC wystawił po prostu kursy na wszystkie 16 województw i nic więcej.

Wracając jednak do tego najważniejszego zakładu, trzeba przyznać, że sytuacja jest wyjątkowo ciekawa. Jeśli wygra Andrzej Duda, łatwo się domyślić, że straty STSu będą ogromne. Z jednej strony duży szacunek dla bukmacherów firmy z Katowice za bardzo szybkie zaprezentowanie kursów, z drugiej – okazało się, że była to ryzykowna decyzja. Z naszych informacji wynika, że u innych operatorów też mocno przeważają zakład na urzędującego prezydenta.

W poniższej tabeli zaprezentowałem kursy (stan na 05.07, 19:00) oraz liczbę pobocznych zakładów. Przedstawiłem zarówno liczbę zakładów pobocznych, jak i liczbę typów – mówiąc wprost, jeśli przykładowo bukmacher X oferuje 6 linii na frekwencję, to otrzymał sześć punktów w liczbie zakładów pobocznych i jeden w typie zakładów.Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze