Milan z kolejnym osłabieniem, znów padło na obrońcę

Matteo Gabbia
Matteo Gabbia fot. PressFocus

AC Milan w najbliższym czasie będzie musiał sobie radzić bez Matteo Gabbi, ponieważ zawodnik doznał kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego. Ma być wyłączony z gry przez sześć tygodni, o czym poinformował klub z Lombardii w oficjalnym komunikacie.

AC Milan dzisiaj wieczorem zmierzy się w spotkaniu 12. kolejki Serie A z Genoą CFC. Drużyna z miasta mody będzie chciała bez wątpienia w tym starciu umocnić się na pozycji lidera rozgrywek. Już wcześniej wiadome było, że ekipa z miasta mody będzie musiała sobie poradzić bez Simona Kjaera i Zlatana Ibrahimovicia. Tymczasem do grona nieobecnych dołączył Matteo Gabbia.

Konsultacja lekarska potwierdziła, że piłkarz doznał uszkodzenia więzadła pobocznego przyśrodkowego lewego kolana. Na razie nie wiadomo, jak długo piłkarz będzie musiał pauzować. Corriere dello Sport sugeruje, że może być to okres nawet sześciu tygodni.

21-letni piłkarz w tej kampanii wystąpił łącznie w 11 spotkaniach, w tym w sześciu w lidze włoskiej. Swojego urazu Gabbia doznał w trakcie ostatniej potyczki Rossonerich przeciwko Parmie Calcio, która zakończyła się rezultatem 2:2. Ciekawostką jest fakt, że zawodnik spędził w tym meczu tylko pięć minut na boisku.

Milan aktualnie jest liderem Serie A, legitymując się dorobkiem 27 punktów. Podopieczni Stefano Pioliego o trzy “oczka” wyprzedzają drugi w klasyfikacji Inter Mediolan.

Komentarze