Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. Rzuty karne na Etihad [NA ŻYWO]

Manchester City lub Real Madryt - tylko jedna z tych drużyn wywalczy awans do półfinału Ligi Mistrzów. Śledź naszą "relację na żywo" z rewanżowego spotkania.

Lucas Vazquez i Jeremy Doku
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Lucas Vazquez i Jeremy Doku

Manchester City – Real Madryt na żywo

W środę poznamy kolejnych półfinalistów Ligi Mistrzów. Niewątpliwym hitem 1/4 finału jest rywalizacja Manchesteru City z Realem Madryt. Pierwszy ich pojedynek w stolicy Hiszpanii zakończył się remisem 3:3. Teraz obu drużynom przyjdzie się zmierzyć na Etihad Stadium.

1:0 dla City

Koniec drugiej części dogrywki. Rezultat się nie zmienił, wciąż mamy 1:1. Oznacza to konkurs jedenastek!

120′ – Łunin na posterunku

Julian Alvarez oddał strzał na bramkę Andrija Łunina. Bramkarz Realu jednak poradził sobie z tym uderzeniem.

118′ – Fragment spokojnej gry

Wydaje się, że oba zespoły już czekają na rzuty karne. Mamy fragment spokojniejszej gry.

114′ – Rudiger postrachem ofensywy City

Antonio Rudiger po raz kolejny uratował Real Madryt przed stratą bramki. Niemiec świetnie interweniował po wejściu w pole karne Mateo Kovacicia.

112′ – Vazquez nad bramką

Lucas Vazquez zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka jednak znacznie minęła bramkę.

111′ – Carvajal zjeżdża do bazy

Dani Carvajal zostawił dziś na boisku zdrowie, ale Hiszpan nie dogra do końca spotkania. Na placu gry zameldował się Eder Militao.

108′ – Doku znów pojedynkuje się z obrońcami

Jeremy Doku wszedł w pole karne, po tym jak pośliżgnął się Lucas Vazquez. Obrona Realu jednak stała w odpowiednim miejscu.

Zaczynamy drugie 15 minut dogrywki

Koniec pierwszej części dogrywki. Na tablicy wyników wciąż remis 1:1

105+2′ – To piwnien być gol!

Przed znakomitą szansą do zdobycia bramki stanął Antonio Rudigera. Niemiec finalnie posłał piłkę nad poprzeczką.

105+1′ – Pierwszy rzut rożny Realu Madryt!

103′ – Koniec meczu Viniciusa

Vinicius opuścił plac gry. W jego miejsce pojawił się Lucas Vazquez

102′ – Kolejny zablokowany strzał

Jeremy Doku próbował zaskoczyć defensywę Realu płaskim uderzeniem. Strzał został ostatecznie zablokowany.

101′ – Znakomita interwencja Walkera

Kyle Walker wygrał pojedynki sprinterski z Viniciusem. Anglik świetnie się zastawił i pozwolił interweniować Edersonowi.

99′ – Rudiger oddala zagrożenie od bramki

Julian Alvarez posłał górną piłkę w poszukiwaniu Jeremy’ego Doku. Jednak świetnie interweniował głową Antonio Rudiger.

Miażdżąca przewaga Manchesteru City

95′ – Groźnie w polu karnym Realu

Doku znów przeprowadził świetną indywidualną akcję. Obrońcy Realu, nie po raz pierwszy, ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

93′ – Groźne zagranie Doku

Jeremy Doku po raz kolejny świetnie zagrał futbolówkę w pole karne. Ostatecznie żaden z piłkarzy Manchesteru City nie spotkał się z piłką.

92′ – Problemy Bellinghama

Jude Bellingham był opatrywany przez służby medyczne Realu. Na strachu się jedynie skończyło. Anglik gotowy do gry.

Statystyki po 90. minutach

Koniec regulaminowego czasu. Po 90. minutach mamy remis 1:1. Będziemy mieli zatem dogrywkę

90+2′ – Ostatni akcent w regulaminowym czasie gry?

Rodri oddał strzał z dystansu na bramkę Realu. Uderzenie Hiszpana jednak nie miało siły i pewnie interweniował Andrij Łunin.

88′ – Kolejne zamieszanie w polu karnym Realu

Manchester City znów przeprowadził groźną ofensywną akcję. Defensorzy “Królewskich” uratowali się wybiciem na rzut rożny.

Trafienie Kevina De Bruyne na 1:1 [WIDEO]

Statystyki mówią same za siebie

82′ – To powinien być gol!

Kevin De Bruyne stanął z piłką niepilnowany. Belg jednak z najbliższej odległości przerzucił piłkę nad poprzeczką.

78′ – De Bruyne mógł zostać bohaterem

Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Kevin De Bruyne. Ale jeszcze lepiej interweniował Andrij Łunin.

76′ – Mamy wyrównanie! Kevin De Bruyne z golem

Kevin De Bruyne wykorzystał złe zachowanie Antonio Rudigera i umieścił futbolówkę w bramce Realu. Mamy remis 1:1!

74′ – Pierwsza próba Doku po wejściu z ławki

Jeremy Doku chwilę wcześniej pojawił się na placu gry, a ma już za sobą oddany strzał. Finalnie uderzenie Belga zostało zablokowane.

71′ – Kontra “Królewskich”

Real Madryt miał okazje stworzyć zagrożenie pod bramką rywala po dobrze wyprowadzonej kontrze. Federico Valverde szukał w jedenastce Viniciusa, ale Ederson skutecznie wyszedł z bramki.

71′ – Łunin ratuje Real

Andrij Łunin po raz kolejny znakomicie interweniował. Bramkarz Realu zatrzymał strzał z pola karnego Jacka Grealisha.

68′ – Trwa murowanie bramki Realu

Piłkarze Realu Madryt są kompletnie zamknięci na własnej połowie. Aczkolwiek “The Citizens” nie potrafią znaleźć sposobu na defensorów rywali.

65′ – Chwila spokojniejszej gry

Manchester City próbuje zaczarować obronę Realu, ale z rozgrywania piłki po obwodzie kompletnie nic nie wynika.

Iskrzy na murawie

61′ – Rudiger blokuje strzał Fodena

Phil Foden, nie pierwszy raz dzisiaj, spróbował uderzyć z dystansu. Przed Anglikiem wyrósł Antonio Rudiger, który zablokował strzał.

Defensywa Realu jest dziś dobrze dysponowana

58′ – Akanji postraszył gołębie na stadionie

Manuel Akanji znalazł się niepilnowany w polu karnym. Uderzenie Szwajcara jednak powędrowało daleko daleko za bramką.

55′ – Kolejna groźna sytuacja pod bramką Realu

Kevin De Bruyne posłał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę kolegi. W tej sytuacji jednak świetnie interweniował Eduardo Camavinga, który oddalił zagrożenie.

53′ – Świetna interwencja Łunina

Andrij Łunin znów był zmuszony do interwencji. Ukrainiec świetnie obronił strzał Phila Fodena.

52′ – Mógł być remis. Nacho zachował kamienny spokój

Doszło do nieporozumienia w polu karnym Realu. Nacho Fernandez nie zrozumiał się z Andrijem Łuninem. Hiszpański defensor atakowany przez Haalanda ostatecznie wybił piłkę na rożny.

50′ – Pierwszy strzał Realu w drugiej połowie

Rodrygo próbował zaskoczyć Edersona strzałem z dystansu, ale futbolówka poleciała daleko od celu.

49′ – Bernardo Silva w poszukiwaniu Haalanda

Manchester City znów pojawił się w polu karnym Realu Madryt. Bernardo Silva próbował znaleźć górną piłką Erlinga Haalanda. Portugalczyk jednak przesadził z siłą.

47′ – Strzał z woleja Kevina De Bruyne

Kevin De Bruyne oddał potężny strzał z woleja, ale na posterunku stał Andrij Łunin

46′ – Zaczynamy drugą odsłonę spektaklu na Etihad Stadium

Michał Zachodny zwraca uwagę na spore zagrożenie dla Realu

Ciekawostka od Marka Wawrzynowskiego

Piłkarze Realu oskarżają Grealisha o “nurkowanie”

Tak prezentują się statystyki po pierwszych 45. minutach

Koniec pierwszej połowy!

W lepszych nastrojach na przerwę schodzą piłkarze Realu Madryt. Królewscy bowiem prowadzą 1:0 po golu Rodrygo.

45+1′ – Kolejny strzał z dystansu City

Phil Foden zdecydował się uderzyć z dystansu. Uderzenie Anglika jednak znacznie mija poprzeczkę.

45′ – Real uśpiony, City atakuje

Ciekawy atak po obwodzie przeprowadzili piłkarze Guardioli. Dośrodkowanie w pole karne zatrzymał Carvajal

39′ – Znów groźnie pod bramką Łunina

Groźne zamieszanie powstało pod bramką Realu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Arbiter jednak przerwał akcje. Na spalonym był jeden z graczy City.

36′ – Akcja bramkowa gospodarzy

Przed świetną okazją do zdobycia bramki stanął Jack Grealish. Strzał Anglika jednak został zatrzymany wślizgiem obrońcy.

Linie Lotnicze Haaland

33′ – Bomba De Bruyne z dystansu

Kolejna próba Kevina De Bruyne z dystansu. Uderzenie lewą nogą Belga ominęło bramkę.

32′ – Próba strzału Grealisha

Jack Grealish miał dobrą okazję bramkową. Finalnie strzał Anglika odbił się od obrońcy Realu i nieznacznie minął słupek.

Zapowiada się ciężki wieczór dla Nacho

30′ – Groźna akcja Realu

Federico Valverde znalazł się na krawędzi pola karnego. Urugwajczyk szukał podaniem kolegi z zespołu, ale dobrze interweniowali defensorzy Manchesteru City.

28′ – Kolejna próba Haalanda

Erling Haaland popisał się nieprawdopodobnym wyskokiem do dośrodkowanej piłki. Strzał Norwega ostatecznie nie sprawił kłopotów Andrijowi Łuninowi.

27′ – Kapitalna interwencja Łunina

Kevin De Bruyne miał sporo miejsca i zdecydował się na strzał z dystansu. Anrij Łunin jednak popisał się znakomitą interwencją.

Trafienie Rodrygo na 1:0 [WIDEO]

24′ – Sytuacja bramkowa Realu

Pachniało drugim golem dla “Królewskich”. Swoją okazję do strzelenia gola miał Dani Carvajal. Strzał Hiszpana finalnie został zablokowany przez jednego z defensorów City.

19′ – Powinien być już remis! Haaland w poprzeczkę

W polu karnym Realu Madryt powstało spore zamieszanie. Sprytem wykazał się Erling Haaland, który uderzył futbolówkę w kierunku bramki. Piłka ostatecznie wylądowała na poprzeczce.

Fantastyczna forma Rodrygo!

17′ – Pierwszy strzał Haalanda

Erling Haaland najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym, ale futbolówka po jego uderzeniu ominęła poprzeczkę.

14′ – Łunin zmuszony do interwencji

Dwa rzuty rożne i dwie interwencje Andrija Łunina. Ukraiński bramkarz ma się na baczności.

12′ – Mamy pierwszego gola!

Ederson fenomenalnie interweniował przy strzale Rodrygo, ale dobitka młodszego z Brazylijczyków okazała się skuteczna. Mamy 1:0!

11′ – Celny strzał Camavingi

Eduardo Camavinga spróbował zaskoczyć Edersona uderzeniem z dystansu. Brazylijski golkiper jednak spokojnie interweniował.

9′ – Pierwsza groźna sytuacja

Kevin De Bruyne urwał się Ferlandowi Mendy’emu na skrzydle. Finalnie podanie Belga wylądowało w rękawicach Andrija Łunina.

7′ – Kroos zatrzymuje atak City

Piłkarze Manchesteru City próbowali szybkimi podaniami zaskoczyć rywali w środku pola. Na straży jednak stanął Toni Kroos, który udaremnił atak rywali.

4′ – Dobra interwencja Walkera

Real próbował przenieść grę do przodu górnym podaniem. Świetnie jednak się zachował Kyle Walker, który zgrał głową do swojego bramkarza.

3′ – Spokojny początek

Obie drużyny od pierwszego gwizdka się badają. Manchester City próbuje od tyłu budować akcje ofensywne.

1′ – Początek meczu! Arbiter Daniele Orsato zagwizdał po raz pierwszy

20:56 – Rodri nagrodzony

Przed spotkaniem Luis Figo wręczył wyjątkową statuetkę Rodriemu. Pomocnik Manchester City został wybrany najlepszym zawodnikiem ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

20:50 – Napięcie rośnie

Zbliża się godzina zero. Do pierwszego gwizdka na Etihad Stadium pozostało już 10 minut.

20:42 – Niesamowita statystyka Manchesteru City

1976 – tyle minęło dni od ostatniej porażki przed własną publicznością Manchesteru City w Lidze Mistrzów. Ostatnim pogromcą “The Citizens” był… Olympique Lyon.

20:38 – Historia lubi się powtarzać?

20:32 – Guardiola ma patent na Real

“Mundo Deportivo” pokusiło się o nazwanie Pepa Guardioli katem Realu Madryt. Szkoleniowiec Manchesteru City bowiem trzykrotnie eliminował “Królewskich” z rozgrywek Ligi Mistrzów.

20:23 – “Wszyscy są naładowani”

Carlo Ancelotti przed meczem: Spędziliśmy spokojne chwile i dobrze przygotowaliśmy ten mecz. Wszyscy są naładowani. Są też różne sposoby na przygotowanie takiego spotkania u każdego gracza. Młodzi moim zdaniem odczuwają trochę więcej presji, a weterani zawsze zachowują się tak samo

20:14 – Dziś ponownie wrogami

Brahim Diaz i Phil Foden znają się z czasów gry w akademii Manchesteru City. Zawodnicy utrzymują ze sobą bliskie relacje, ale dziś znów staną naprzeciw siebie.

20:05 – Kibice Manchesteru City witają autobus z piłkarzami

Niesamowita atmosfera przed obiektem Etihad Stadium. Tak kibice Manchesteru City powitali swoich piłkarzy

20:00 – Kto wywalczy awans do półfinału Ligi Mistrzów?

Już za równą godzinę rozpocznie się rewanżowy mecz Manchesteru City z Realem Madryt. W pierwszym meczu mieliśmy remis 3:3. Czyja dziś ręka powędruje ku górze?

Kto awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?

19:51 – Podstawowy skład Manchesteru City

Pep Guardiola desygnował do boju najlepszą możliwą jedenastkę. O tercję ofensywną Manchesteru City dziś zadbają Phil Foden, Jack Grealish, a także Erling Haaland.

19:44 – Trofeum Ligi Mistrzów na Etihad Stadium

Dziś na murawie Etihad Stadium pojawił się puchar zwycięzców Ligi Mistrzów. Manchester City triumfował w ubiegłorocznej edycji Champions League. Natomiast Real Madryt dwa lata wcześniej.

19:38 – Pep Guardiola apeluje do kibiców Manchesteru City

Szkoleniowiec Manchesteru City – Pep Guardiola – przed dzisiejszym spotkaniem zaapelował do kibiców “The Citizens”. Hiszpański szkoleniowiec poprosił fanów o wsparcie.

19:35 – Wielki wyczyn Federico Valverde

Dzisiejszy występ w podstawowym składzie będzie dla Federico Valverde 45. z rzędu. Reprezentant Urugwaju w każdym spotkaniu Realu Madryt w tym sezonie grał od pierwszych minut.

19:25 – Czy będzie powtórka z ostatniego meczu tych drużyn na Etihad Stadium?

Ostatni mecz Manchesteru City z Realem Madryt na Etihad Stadium zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0. Kibice “The Citizens” z pewnością dziś liczą na powtórkę.

19:23 – Bądź na bieżąco z newsami ze świata futbolu

Zanim rozpocznie się mecz, warto zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami ze świata piłki. Na naszym portalu przeczytacie między innymi wywiad z nowym prezydentem Chorzowa.

19:15 – Liczna grupa kibiców Realu w Manchesterze

Real Madryt dziś będzie mógł liczyć na wsparcie swoich kibiców. W Manchesterze pojawiła się liczna grupa fanów “Królewskich”.

19:09 – Poznaliśmy wyjściowy skład Realu Madryt

Real Madryt, jak to ma w zwyczaju, na długo przed spotkaniem opublikował wyjściowy skład. Na dzisiejszy bój Carlo Ancelotti posłał najlepsze możliwe zestawienie.

19:06 – Remis w pierwszym meczu

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Santiago Bernabeu obejrzeliśmy fantastyczne widowisko. Spotkanie ostatecznie nie wyłoniło zwycięstwa, bowiem padł remis 3:3.

19:00 – Rewanż na Etihad Stadium

Punktualnie o 21:00 rozpocznie się rewanżowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zmierzy się u siebie z Realem Madryt.