Pomocnik Chelsea celem transferowym gigantów Premier League

Rozmowy kontraktowe Mateo Kovacicia z Chelsea utknęły w martwym punkcie. Jego sytuacji przyglądają się pozostali giganci Premier League, którzy rozważą złożenie latem oferty.

Mateo Kovacić
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mateo Kovacić
  • Kontrakt Mateo Kovacicia obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Dotychczasowe rozmowy z Chelsea nie przyniosły żadnych konkretów
  • Reprezentant Chorwacji cieszy się dużym zainteresowaniem Manchesteru United, Manchesteru City oraz Liverpoolu

Bitwa gigantów o Chorwata

Chelsea stoi u progu kolejnej rewolucji kadrowej, która może kompletnie przemodelować jej środek pola. Niepewna pozostaje przyszłość N’Golo Kante i Masona Mounta, którzy nieustannie są łączeni z innymi klubami. Jak się okazuje, latem Stamford Bridge może opuścić również Mateo Kovacić. Rozmowy kontraktowe utknęły w martwym punkcie, co może zmusić londyńczyków do sprzedaży.

Priorytetem władz Chelsea było zatrzymanie chorwackiego pomocnika na kolejne lata. Jego obecna umowa wygasa w połowie 2024 roku, lecz klub chciał rozwiązać ten problem już teraz.

Angielskie media informują, że do ewentualnego porozumienia jeszcze daleka droga. The Blues zastanawiają się nad długością kontraktu dla zawodnika, który niebawem przekroczy barierę 30. roku życia.

Sytuacja Chorwata budzi zainteresowanie wśród innych czołowych ekip Premier League. Do letniego transferu przymierzają się Manchester United, Manchester City oraz Liverpool. Władze tych zespołów mają świadomość, że byłaby to okazja, z której warto skorzystać.

Zobacz również: Deschamps: to nie zmieni Mbappe

Komentarze