Skoki narciarskie – obstawianie

Skoki narciarskie w zakładach bukmacherskich oznaczają możliwość typowania zwycięstw Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i pozostałych zawodników. Obstawianie skoków zimą wiąże się z przewidywaniem rezultatów w konkursach indywidualnych i drużynowych. Co ciekawe, w skokach znajdziesz też rynki długoterminowe na Kryształową Kulę i Turniej Czterech Skoczni. Co i jak obstawiać w skokach narciarskich?

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie

Zakłady na skoki są popularne przede wszystkim w Polsce. W naszym kraju jest spory sentyment do tej dyscypliny sportu. To odzwierciedlają też zakłady bukmacherskie. Typowanie skoków stało się modne, bo sukces wpływa na tego rodzaju aktywności. Im więcej kibiców danej dyscypliny – tym więcej typerów w zakładach sportowych.

Informacje o skokach są powszechnie spotykane – w otwartej telewizji można oglądać każdy konkurs Pucharu Świata. Wszystko to sprawia, że łatwo o wiadomości ze świata skoków. A to można wykorzystać w zakładach bukmacherskich. Jeśli potrafisz czytać sytuacje na skoczni, a także na bieżąco śledzisz zmagania zawodników, to kupony bukmacherskie mogą okazać się całkiem rentowne.

Skoki narciarskie u bukmacherów są oblegane zwłaszcza zimą, ale latem również wytypujesz je za pośrednictwem Grand Prix na igelicie. Mimo wszystko podstawowa oferta kursowa związana jest z zimowymi zmaganiami. Sezon w skokach rozpoczyna się w listopadzie, a kończy na początku marca. W tym czasie możesz typować zakłady na konkursy Pucharu Świata i pozostałe starty np. Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie.

Zakłady na skoki – co obstawisz?

Skoki narciarskie to sport indywidualny, ale w trakcie sezonu odbywają się też konkursy drużynowe. Wówczas czterech skoczków tworzy zespół, a ich łączna nota przekłada się na pozycje w tabeli. W zakładach wytypujesz indywidualne starty, jak i zmagania drużyn narodowych.

Główne rynki na skoki narciarskie związane są ze zwycięzcą zawodów. Przede wszystkim rywalizacja na skoczni polega na tym, żeby wyłonić najlepszego skoczka. Zwycięża ten, kto nie tylko skoczy najdalej, ale też zanotuje najlepsze noty za styl. Na ogólny wynik wpływają też punkty za warunki atmosferyczne. W zakładach bukmacherskich możesz obstawić zwycięzcę, ale też poszczególne lokaty np. miejsce na podium lub pozycje 1-10.

Zakłady związane z miejscami po konkursie oferowane są przez większą część bukmacherów. Tak naprawdę to podstawowe rynki. Poza nimi są też inne zakłady, które znajdują się w ofertach bukmacherskich. O jakie typy chodzi? H2H to kolejny z rynków znany ze skoków, a także pozostałych dyscyplin sportowych.

Poniżej prezentujemy podstawowe zakłady na skoki narciarskie:

  • Zwycięzca – w tym zakładzie wskazujesz jednego skoczka, który wygra konkurs.
  • TOP 3 – typ na to, że twój faworyt zakończy konkurs na miejscach 1-3.
  • TOP 5/TOP 10 – wskazanie na przedział miejsc, w którym wytypowany przez ciebie zawodnik znajdzie się po konkursie.
  • H2H – obstawianie lepszego z pary, czyli kto osiągnie wyższe miejsce.

W skokach narciarskich zakłady mogą dotyczyć również rozstrzygnięć długoterminowych. Aby wygrać Kryształową Kulę przez cały sezon trzeba prezentować równą formę. Bukmacherzy oferują kursy na końcowego triumfatora Pucharu Świata – to przykład zakładu długoterminowego. Co więcej, tego rodzaju rynki otwierane są też przed Turniejem Czterech Skoczni i przy okazji pozostałych wydarzeń np. Mistrzostw świata w lotach.

W typach długoterminowych na skoki nie tylko wskażesz zwycięzcę, ale możesz też w formule H2H zagrać zakład na to, kto będzie lepsze na dłuższym dystansie? Np. Kamil Stoch vs Dawid Kubacki: kto zajmie wyższe miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata?

Bukmacherzy na skoki

Dla bukmacherów skoki narciarskie w sezonie zimowym odgrywają istotną rolę. Na tyle dużą, że można zaobserwować dedykowane promocje na poszczególne konkursy. Zwłaszcza starty odbywające się w Polsce, a więc w Wiśle i Zakopanem są honorowane specjalnymi bonusami. Zwykle są one udziałem Fortuny, czyli bukmachera sponsorującego polskich skoczków narciarskich.

Zakłady na skoki są w ofercie wszystkich bukmacherów w Polsce. Licencjonowani operatorzy mają świadomość fenomenu, jakim są skoki w naszym kraju. Niektóre konkursy biją rekordy popularności przed TV – w zakładach tak wielu kibiców nie obstawia skoków, ale zdarzają się specjaliści od tej dyscypliny.

Przed wyborem bukmachera na skoki warto zdać sobie sprawę, że w naszym kraju możesz korzystać z usług tych operatorów, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Którzy to bukmacherzy? Wszyscy ci prezentowani na goal.pl. Rejestrując się u któregoś z nich możesz być pewien, że typujesz zgodnie z prawem.

Fortuna – skoki narciarskie

Fortuna od kilku lat jest sponsorem Polskiego Związku Narciarstwa, a co za tym idzie – skoków narciarskich. To bukmacher z najlepszą ofertą na skoki biorąc pod uwagę ilość rynków, a także poziom kursów. W Fortunie skoki wytypujesz w trybie pre-match (przed konkursem), a także w trakcie wydarzenia.

Fortuna

92/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 13 kwietnia 2024
  • Atrakcyjny pakiet bonusów na start
  • Liczne promocje dla stałych graczy

300 zł bez ryzyka + 35 zł we freebetach

Fortuna z kodem GOAL to pakiet na start składający się z bonusów bez ryzyka 3x 100 zł i darmowych zakładów 20+10+5 zł.

W Fortunie zagrasz najpopularniejsze rynki, a więc to kto wygra konkurs, a także lepszego z pary. Przed każdym startem Fortuna kompiluje poszczególnych skoczków w pary, a ty możesz wskazywać, kto będzie lepszy? Co więcej, kursy u tego bukmachera dotyczą też miejsc 1-3 lub 1-10.

Na efortuna.pl i aplikacji mobile tego bukmachera znajdziesz rynki związane ze zdarzeniami długoterminowymi. O co chodzi? O obstawianie miejsc w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata lub Typowanie Turnieju Czterech Skoczni. Co więcej, w trakcie sezonu zimowego Fortuna udostępnia specjalne promocje na skoki narciarskie.

Nowi gracze mogą obstawiać skoki bez ryzyka. Wystarczy, że założysz konto u tego bukmachera z naszego linku, a otrzymasz bonus cashback do 600 zł, a także pozostałe gratyfikacje np. freebet i bonus od wpłaty.

Jak typować skoki?

Jak wyjaśnialiśmy wcześniej w przypadku skoków narciarskich masz do dyspozycji kilka rynków. To oznacza, że nie musisz skupiać się tylko na tym głównym, czyli kto wygra konkurs? Analizując zawody możesz zwrócić uwagę również na pozostałe kursy związane np. z H2H. Znając formę poszczególnych skoczków możesz z pewnym prawdopodobieństwem pokusić się o przewidzenie, kto wypadnie lepiej w konkursie?

W skokach narciarskich bywa prawo serii – zdarzają się całe tygodnie, kiedy to jeden z zawodników dominuje na skoczniach. Warto o tym pamiętać typując poszczególne zawody. Co jeszcze? Co weekend konkursy odbywają się w innym kraju i na innej skoczni. Obiekty różnią się między sobą specyfiką – są zawodnicy spisujący się dobrze na skoczniach mamucich, a także tych normalnych. Obstawiając kolejność skoczków pomocne są treningi i kwalifikacje. Tam można zauważyć, który z zawodników lepiej czuje skoki, a który ma większe problemy z odpowiednim wyjściem na progu.

Jeśli chcesz poznać predyspozycje zawodników, co do konkretnej skoczni, to możesz sprawdzić ich wyniki na obiekcie w poprzednich sezonach. Tego rodzaju informacja może posłużyć jako podpowiedź, czy skoczkowi “leży” dany obiekt.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie obstawiać skoki narciarskie?

Najlepszą ofertę na skoki posiada bukmacher Fortuna.

Co możesz typować w skokach?

W zakładach na skoki wytypujesz zwycięzcę, a także miejsca zawodników i H2H.