Jak obrócić bonus bukmacherski?

Z bonusów bukmacherskich lubią korzystać wszyscy nowi gracze, ale kiedy słyszą oni o wymaganym obrocie, to są nieco zdezorientowani. Obrót bonusem wielu osobom kojarzy się z problemami. Myślą, że przez to nie można wypłacić odebranych środków od bukmachera. Wśród tego pojęcia jest sporo mitów, dlatego postaramy się wyjaśnić, co oznacza obrót bonusu i jak do niego podejść, żeby wszystkie jego postanowienia w pełni zrealizować?

Obrót bonusem

Promocje w zakładach bukmacherskich są często ograniczone warunkami obrotu. Nie wszystkie, ale zwykle bywa tak, że bukmacherzy zastrzegają, że odebrane środki muszą być przed wypłatą odpowiednio obrócone. To często stosowany mechanizm w bonusach od depozytu. Rzadziej we freebetach i zakładach bez ryzyka, ale tam również zdarzają się warunki związane z obrotem bonusu.

Jeśli chodzi o bonusy, to informacje o obrocie znajdziesz w każdym regulaminie promocji. Bukmacherzy mają obowiązek informowania o tym, że bonus ma zostać obrócony. Co więcej, obrót jest dokładnie opisany, a więc firma informuje o jego wysokości, sposobie i kursach. Wszystko po to, żeby gracz nie miał wątpliwości, co do stawianych kuponów na poczet obrotu.

Z doświadczenia wiemy, że trening czyni mistrzem. Początkowo obracanie bonusów również dla nas było czarną magią, ale teraz wiemy, że to standardowa czynność u bukmachera, jeśli chce się korzystać z jego promocji. Jak się później okazało – nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Na czym polega obrót bonusu?

💡 Obrót polega na tym, aby zagrać za środki bonusowe tyle razy, ile wymaga tego regulamin. Dla przykładu, jeśli w ofercie jest trzykrotny obrót, to tyle samo razy trzeba postawić kwotę odebranego bonusu. Co jest istotne – obracając bonus liczona jest suma stawek. To oznacza, że nie trzeba w całości grać za bonus/wpłatę, żeby dokonać wymaganego obrotu.

Wartość obrotu stanowi dla nas informację, jaki mnożnik zastosować przy obrocie. Obrót x3 oznacza, że bonus 100 zł łącznie trzeba postawić na sumę stawek 300 złotych. Wynika to z prostego działania 100 zł (bonus) x 3 (obrót) = 300 zł. W ten sposób analogicznie obliczysz ilość potrzebnych środków do obrotu pozostałymi bonusami.

Obrót to inaczej suma stawek, która spełnia stawiany przez bukmachera warunek. Zwykle pieniądze, które należy obrócić znajdują się na saldzie bonusowym. Po zrealizowaniu zadania – bukmacher przelewa je na konto główne. Stamtąd można je wypłacić na rachunek bankowy.

Przykład obrotu: jak obrócić bonus STS?

Bonus STS to jedna z najczęściej wybieranych promocji przez nowych graczy. To bukmacher, który oferuje dwa rodzaju bonusów – bez obrotu (zakład bez ryzyka) i z obrotem (bonusy od wpłaty). Na potrzeby tego artykułu zajmiemy się bonusami od depozytu. Postaramy się na przykładzie wyjaśnić, jak to jest obrócić bonus w STS.

STS oferuje bonusy od trzech wpłat, które za każdym razem trzeba obrócić trzy razy w zakładach (wygranych) po kursach minimalnych 1.91. Jak to wygląda po pierwszym depozycie?

Na początku od STS możesz dostać 100% do 300 zł. Załóżmy sytuację, że chcesz odebrać maksymalny bonus, a więc wpłaciłeś 300 zł. Wówczas od bukmachera otrzymasz bonus 300 zł. Na saldzie bonusowym pojawi się ta kwota, a żeby można było ją wypłacić – trzeba wykonać obrót x3. Co to oznacza? To że łącznie trzeba postawić zakłady na łączną kwotę 900 zł. Wynika to z działania:

300 zł (bonus) x 3 (obrót) = 900 zł (suma stawek realizująca obrót)

W STS jest o tyle ważne, że obrót jest realizowany tylko na wygranych kuponach po kursie minimalnym 1.91. Jeśli postawisz kupon, ale będzie on przegrany – to użyta stawka nie zostanie zaliczona do obrotu.

Warunki obrotu

Obrót bonusem bukmacherskim to nie tylko suma stawek, ale też odpowiednie zastosowanie się do wymagań dotyczących rodzajów zakładów, czasu i kursów. W regulaminie promocji bukmacher informuje nie tylko o tym, ile razy trzeba zagrać za bonus, ale też, jakie kupony kwalifikują się do obrotu. To istotna sprawa, ponieważ nie wszystkie kupony mogą być zaliczone do obrotu. Stawiając zakłady, które nie spełniałyby tego warunku – nie realizujesz obrotu. Innymi słowy – w dłuższej perspektywie może utracić odebrane środki w bonusie na start lub innej promocji.

Nie stosowanie się do regulaminu może sprawić, że upłynie czas przeznaczony na obrót. Co to wtedy oznacza? Bukmacher ma prawo do odebrania bonusu, a co więcej – wszystkich wygranych środków przy jego użyciu. To pokazuje, że do kwestii obrotu bonusem warto podejść na serio.

🔎 Na co zwrócić uwagę przy obrocie bonusów bukmacherskich? Oto główne elementy:

Minimalny kurs

Jeśli bukmacher ustala warunki obrotu, to zwykle określa kurs minimalny zakładów zaliczonych na poczet obrotu. Co to oznacza? To że trzeba typować zakłady po określonych współczynnikach, żeby realizowały one obrót. Bywają sytuacje, że bukmacherzy nie wymagają tego rodzaju elementów, ale są one bardzo rzadkie. Dla przykładu w Fortunie zakład bez ryzyka można obrócić po dowolnym kursie. W większości przypadków operatorzy mają wymagania co do kursów:

  • pojedynczych,
  • całkowitych.

Typując za bonus sprawdź, jakie kursy w zdarzeniach pojedynczych są brane pod uwagę, a jakie w zakładach akumulowanych.

Czas

Obrót bonusem nie może być wykonywany w czasie, który ustali sobie typer. Wiemy, że bukmacherzy przyznając bonus od razu zastrzegają okres, w którym powinien być on obrócony. Zazwyczaj przedział czasu wynosi 30 dni – tyle jest właśnie w zakładach STS. Miesiąc to dość komfortowy okres, żeby bez pośpiechu postawić wymagane kupony za bonus. Trzeba być jednak uważnym, bo czasami bukmacherzy ustalają krótszy czas np. siedem dni. Wówczas trzeba od razu zająć się spełnianiem warunków. Co jeśli nie zdążysz? Warto wtedy poprosić support o dodatkowy czas – w przeciwnym razie stracisz bonusowe środki.

Rodzaje zakładów

W obracaniu bonusem musisz też wiedzieć, jakie zakłady gwarantują wypełnienie warunków. Co mamy na myśli? W pierwszej kolejności to, czy bukmacher zezwala na grę kuponów pojedynczych i akumulowanych. Znamy sytuacje, gdzie obrót realizowany jest tylko w zakładach AKO – tak jest w bonusie bez ryzyka od Betfan.

Co więcej, bonusy na zakłady sportowe powinny być obracane w klasycznych dyscyplinach. To oznacza, że nie możesz ich inwestować w sportach wirtualnych lub grach karcianych. Wówczas ponownie postawione przez ciebie kupony nie będą zaliczone do obrotu.

Ostatnim elementem tej układanki są zakłady przedmeczowe i na żywo. Na polskim rynku bonusy powitalne zwykle można obracać w obu tych sekcjach. Co jednak nie oznacza, że nie trzeba się upewnić czytając regulamin bukmachera.

Najczęściej zadawane pytania

Co oznacza obrót bonusem?

Obrót polega na zagraniu zakładów przy użyciu bonusu o określonej ilości razy, aby zgadzała się suma stawek realizująca postanowienia bukmachera.

Co jest istotne przy obrocie bonusem?

Obracając bonus trzeba zwrócić uwagę na kursy zakładów, rodzaje typów i czas, jaki masz na spełnienie warunków.