FC Barcelona lepsza w hicie od Paris Saint-Germain. Wielkie widowisko w Paryżu [NA ŻYWO]

FC Barcelona wygrała 3:2 z Paris Saint-Germain. Duma Katalonii jest bliżej awansu do półfinału. Dziękujemy za udział w relacji "na żywo" na naszym portalu.

Lamine Yamal i Kylian Mbappe
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Lamine Yamal i Kylian Mbappe

PSG – Barcelona na żywo

Rywalizacja w Lidze Mistrzów wkracza w decydującą fazę. W grze pozostały już tylko czołowe europejskie kluby. W jednym ze środowych ćwierćfinałów Paris Saint-Germain zagra na Parc des Princes z FC Barceloną.

FC Barcelona mimo przedmeczowych zapowiedzi sprawia niespodziankę. Podopieczni Xaviego wygrywają 3:2 na wyjeździe i są blizej awansu do półfinału.

90+3′ – Mbappe…

Kylian Mbappe zdecydował się na strzał, lecz obrona zablokowała jego próbę.

90′ – Sędzia dolicza dodatkowe 4 minuty

PSG ma ostatnie chwile, aby doprowadzić do wyrównania w rywalizacji z Barceloną.

Gol Christensena na 3:2

88′ – Christensen nie zagra w kolejnym meczu

Duńczyk otrzymał kartkę za nieprzepisowe zagranie. Nie zagra w rewanżu za tydzień. Chwilę po nim żółty kartonik zobaczył również Fermin Lopez.

85′ – Zmiana w PSG i Barcelonie

U gospodarzy boisko opuszcza Fabian Ruiz. W miejsce pomocnika wchodzi Goncalo Ramos. Z drugiej strony plac gry opuścił Gundogan, a za niego wszedł Fermin Lopez.

84′ – Piłkarze PSG domagają się karnego

Vitinha upadł w polu karnym. Sędzia po konsultacji z VAR-em nie zmienił zdania. Faulu nie było. Gramy dalej.

82′ – Żółta kartka dla Cubarsiego

Nieprzepisowe zagranie 17-latka. Cubarsi fauluje taktycznie i otrzymuje żółtą kartkę.

Kibice Barcelony znów mają powody do zadowolenia

77′ – Wejście smoka Christensena. Barcelona prowadzi 3:2

Zaledwie minutę po tym jak Christensen pojawił się na boisku zdobył bramkę dającą prowadzenie. Duńczyk okazał się najlepszy w polu karnym i po rzucie rożnym strzałem głową skierował piłkę do bramki.

Podwójna zmiana w Barcelonie!

Z boiska schodzą Frenkie De Jong i Raphinha. W ich miejsce Ferran Torres i Andreas Christensen.

75′ – Było blisko

Ousmane Dembele otrzymał świetne podanie, lecz jego strzał trafił w słupek.

Akcja bramkowa FC Barcelony

70′ – Barcola marnuje stuprocentową sytuację

Bradley Barcola zmarnował szanse na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie. Zwlekał z oddaniem strzału w efekcie czego obrońcy zablokowali uderzenie.

69′ – Rzut wolny dla Barcelony

Raphinha spróbował swoich sił z rzutu wolnego. Strzał Brazylijczyka z ok. 25 metrów spokojnie wyłapał bramkarza PSG.

3 minuty, które wstrząsnęły Barceloną

62′ – FC Barcelona wyrównuje. Dublet Raphinhy!

PSG przy wznowieniu gry popełniło ogromny błąd. Barcelona przejęła piłkę, a Pedri odnalazł wbiegającego w pole karne kolegę. Raphinha zachował zimną krew i pokonał Donnarummę.

60′ – Zmiana u obu drużyn

Po stronie PSG z boiska zszedł Lee Kang In, a jego miejsce zajął Zaire-Emery. Zaś w Barcelonie boisko opuścili Lamine Yamal oraz Sergi Roberto. Na placu gry zameldowali się Joao Felix oraz Pedri.

57′ – Frustracja wśród kibiców Dumy Katalonii

54′ – Barcola strzela w poprzeczkę

PSG nie przestaje naciskać na Barcelonę w drugiej połowie meczu. Strzał z pola karnego Bradleya Barcoli trafił w poprzeczkę.

51′ – Odrodzenie Paris Saint-Germain! Vitinha podwyższa wynik

PSG z przytupem weszło w drugą połowę meczu. Trzy minuty po pierwszej bramce do siatki trafił Vitinha. Portugalczyk wykorzystał podanie Ruiza i umieścił piłkę w lewym rogu bramki.

48′ – Piękna bramka Dembele! PSG doprowadza do remisu

Ousmane Dembele wykorzystał fakt, że był niekryty w polu karnym. Francuz oddał mocny strzał pod poprzeczkę i pokonał bramkarza FC Barcelony.

46′ – Zmiana w PSG

Boisko po przerwie opuścił Marco Asensio. W jego miejsce Bradley Barcola.

Początek drugiej połowy. Anthony Taylor dał znać gwizdkiem.

22:00 – Lewandowski chwalony za pierwszą połowę meczu

Robert Lewandowski ma za sobą dobre czterdzieści pięć minut w pierwszej połowie spotkania z PSG.

21:54 – Wyjątkową chwila Raphinhy!

Raphinha zdobył swoją pierwszą bramkę w historii występów w Lidze Mistrzów.

Koniec pierwszej połowy meczu! PSG 0:1 FC Barcelona

45′ – Fatalne pudło Yamala

Lamine Yamal znalazł się w dogodnej okazji do tego, aby zagrozić bramce PSG. Niestety nastolatek zdecydował się na strzał, po którym piłka poleciała na trybuny.

43′ – Mbappe na spalonym

Mbappe otrzymał świetną piłkę na połowie rywala, lecz sędzie odgwizdał pozycję spaloną.

37′ – Gol dla Barcelony. Raphinha trafia do pustej bramki!

FC Barcelona wychodzi na prowadzenie. Robert Lewandowski uruchomił Yamala na prawym skrzydle, a ten dośrodkował futbolówkę w pole karne. Piłka trafiła pod nogi Raphinhy, który skorzystał z błędu golkipera gospodarzy i umieścił piłkę w pustej bramce.

34′ – Żółta kartka dla Sergi Roberto!

Sergi Roberto ukarany żółtą kartką. Pomocnik FC Barcelony nie wystąpi w rewanżu.

33′ – Dośrodkowanie Lewandowskiego przejęte. Rzut rożny dla Barcelony

Robert Lewandowski zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, lecz futbolówka została wybita na rzut rożny. Korner przyniósł zagrożenie pod bramką PSG. Raphinha był niepilnowany i oddał strzał, który na jego nieszczęście został zablokowany.

30′ – Dwójkowa akcja Ruiz – Mbappe

Fabian Ruiz i Kylian Mbappe popisali się umiejętnościami technicznymi. Wymienili krótkie podania na małej przestrzeni, lecz w polu karnym czujnie zachowali się obrońcy Barcelony i wybili futbolówkę.

27′ – Niebezpiecznie w polu karnym Barcelony

Kan-In Lee zagroził bramce Barcelony. Strzał Koreańczyka pewnie obronił Marc-Andre ter Stegen.

25′ – Nieudana próba gości

Joao Cancelo znalazł trochę miejsca, aczkolwiek jego strzał minął bramkę w bezpiecznej odległości.

23′ – Donnarumma na posterunku

Świetna interwencja bramkarza PSG. Dośrodkowanie w pole karne zostało wypiąstkowane przez włoskiego golkipera.

20′ – Okazja dla Barcelony!

FC Barcelona blisko objęcia prowadzenia. Po dogodnej okazji Raphinhy goście otrzymali rzut rożny, Strzał głową Lamine Yamala z linii bramkowej wybili obrońcy PSG.

18′ – Indywidualny rajd Mendesa

Nuno Mendes przeprowadził indywidualny rajd. Portugalczyk poradził sobie z dwójką rywali na plecach. Strzał lewego obrońcy nie stworzył jednak większego zagrożenia.

16′ – 3:0 w rzutach rożnych dla PSG

Od początku meczu PSG jest stroną dominującą. Trzeci rzut rożny dla Francuzów, lecz kolejny raz obrona FC Barcelony nie miała większych problemów.

13′ Grymas bólu na twarzy Raphinhy

Raphinha ze względu na ostry faul potrzebował pomocy fizjoterapeutów. Skrzydłowy po chwili wrócił do gry.

12′ – Niebezpieczna akcja!

Kolejna groźny atak ze strony podopiecznych Luisa Enrique. PSG przeprowadziło szybki kontratak, lecz strzał Kyliana Mbappe został zablokowany.

11′ – Dobra próba Asensio

Marco Asensio zdecydował się na strzał w kierunku bramki ter Stegena. Golkiper gości nie miał problemów z zatrzymaniem piłki.

9′ – Kolejny korner dla PSG

Ousmane Dembele chciał oszukać obrońców rywali, lecz jego podanie odbiło się od jednego z piłkarzy. PSG otrzymało rzut rożny.

6′ – Ogromny błąd Donnarummy

FC Barcelona miała dogodną sytuację do zdobycia gola. Błąd popełnił Donnarumma, który wyszedł za daleko od bramki i minął się z piłką. Sytuacje dla gospodarzy uratowali obrońcy.

5′ – Pierwszy strzał w meczu

Kylian Mbappe zdecydował się na strzał w polu karnym. Próba Francuza okazała się niecelna.

2′ – Niewykorzystany rzut rożny

Gospodarze mieli szanse z rzutu rożnego, lecz dośrodkowanie Kang-In Lee było za słabe. Defensywa FC Barcelony zażegnała niebezpieczeństwa.

1′ – Rzut wolny dla PSG

Paris Saint-Germain otrzymało rzut wolny. Ousmane Dembele był faulowany na prawej stronie boiska przez Joao Cancelo. Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło. Obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

Początek meczu. Sędzia Anthony Taylor użył gwizdka po raz pierwszy.

20:55 – Gundogan z drobnymi problemami

Podczas rozgrzewki z boiska zszedł Ilkay Gundogan. Na szczęście pomocnik Blaugrany mimo informacji o urazie jest gotowy do gry.

20:41 – Ronaldinho na Parc des Princes

Mecz PSG z FC Barceloną z wysokości trybun oglądać będzie Ronaldinho. Brazylijczyk to były piłkarz zarówno jednego, jak i drugiego klubu. Kibice na stadionie ciepło przywitali swojego byłego ulubieńca.

20:35 – Mieszana jedenastka FC Barcelony i PSG

Luis Fernandez były zawodnik oraz trener Paris Saint-Germain na łamach L’Equipe stworzył łączony skład z piłkarzy obu drużyn. W jedenastce znalazło się miejsce dla Roberta Lewandowskiego. Jak mówi Fernandez, ten skład wygrałby Ligę Mistrzów z zawiązanymi oczami.

20:29 – Znajdziecie nas również na TikToku

Kto nie lubi przeglądać w wolnej chwili krótkich filmików na TikToku. Wpadajcie na nasze tiktokowe konto, gdzie znajdziecie ciekawe treści.

20:23 – PSG nie musi odstawiać nogi

W porównaniu do swoich rywali Paris Saint-Germain nie musi się martwić o zawieszenia w takim stopniu jak Duma Katalonii. We francuskiej ekipie zagrożonych jest tylko tzrech graczy: Milan Skriniar, Lucas Hernandez i Manuel Ugarte.

20:20 – Alarm w FC Barcelonie. Siedmiu piłkarzy zagrożonych zawieszeniem

Podopieczni Xaviego muszą mieć się na baczności. Zagrożonych zawieszeniem jest aż siedmiu piłkarzy. Uważać muszą: Ronald Araujo, Andreas Christensen, Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Lamine Yamal, Ferran Torres i João Felix.

20:15 – Pau Cubarsi zapisał się na kartach historii Ligi Mistrzów

Pau Cubarsi w wieku 17 lat i 79 dni został najmłodszym obrońcą w wyjściowym składzie, który zagra w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

20:05 – Luis Enrique postawił na sprawdzonych piłkarzy

Paris Saint-Germain zagra w najmocniejszym możliwym składzie. Hiszpański szkoleniowiec desygnował do gry największe gwiazdy zespołu na czele z Kylianem Mbappe i Ousmane Dembele.

20:00 – Niespodzianka w wyjściowym składzie FC Barcelony! Xavi odkrył karty

Frenkie De Jong w wyjściowym składzie Katalończyków. Holender zagra po raz pierwszy od blisko miesiąca. Xavi postawił również na rewelacyjnego 17-latka. Pau Cubarsi stworzy duet obrońców z Araujo. Na szpicy zagra oczywiście Robert Lewandowski.

19:50 – Jak myślicie, kto dziś przybliży się do upragnionego awansu?

19:39 – Kibice FC Barcelony nie wspominają dobrze ostatniego dwumeczu

FC Barcelona po raz ostatni rywalizowała z Paris Saint-Germain w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Awans do ćwierćfinału wywalczyli Paryżanie, którzy w dwumeczu pokazali swoją wyższość, wygrywając 5:2 (4:1 i 1:1).

19:32 – Prawda czy Fałsz? Na naszym Instagramie czeka na Was quiz

Na naszym Instagramie możecie wziąć udział w quizie na temat meczu Paris Saint-Germain – FC Barcelona. Nie zapomnijcie pochwalić się wynikiem, oznaczając nas w swojej relacji. Link do naszego Instagrama -> Goal.pl

19:23 – Mbappe vs Lewandowski

Dziś wieczorem zobaczymy na murawie stadionu Parc des Princes najlepszych piłkarzy na świecie. Wśród nich dwóch liderów swoich drużyn. Która z gwiazd zaświeci mocniej? W statystykach przeważa lider PSG – Kylian Mbappe.

19:10 – Paris Saint-Germain bez zawieszonego Achrafa Hakimiego

Luis Enrique w meczu przeciwko FC Barcelonie nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Achrafa Hakimiego. Ponadto ze względu na kontuzję nie zagrają Presnel Kimpembe oraz Nordi Mukiele.

19:05 – Kadra FC Barcelony na mecz z Paris Saint-Germain

W 25-osobowej kadrze Dumy Katalonii na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów znalazło się miejsce dla dwóch piłkarzy wracających po kontuzji. Frenkie De Jong oraz Pedri polecieli z zespołem do Paryża.

19:00 – Przed nami mecz PSG – Barcelona

O 21:00 rozpocznie się jeden z ćwierćfinałowych meczów Ligi Mistrzów. Na Parc des Princes w Paryżu Paris Saint-Germain zmierzy się z Barceloną.