Mbappe o relacji z Enrique: Mam wiele problemów, ale…

Kylian Mbappe był niewątpliwie gwiazdą rewanżowego spotkania Realu Sociedad z Paris Saint-Germain (1:2). Po ostatnim gwizdku gwiazdor reprezentacji Francji zabrał głos na temat swoich relacji z Luisem Enrique. Media w minionych dniach szeroko rozpisywały się na temat obu panów.

Luis Enrique
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Luis Enrique
  • Luis Enrique w minionych tygodniach potrafił zdjąć w przerwie Kyliana Mbappe. Tłumaczył to koniecznością nauczenia się gry bez skłaniającej się do odejścia gwiazdy
  • We wtorek Francuz był jednak niewątpliwie liderem paryżan w starciu z Realem Sociedad (2:1)
  • Po ostatnim gwizdku 25-latek zabrał głos na temat swojej relacji z hiszpańskim szkoleniowcem

Mbappe bagatelizuje mniemane problemy w relacji z Luisem Enrique

O relacji pomiędzy Luisem Enrique i Kylianem Mbappe szeroko pisały w minionych tygodniach światowe media. Podobno między dwoma panami panuje chłodna atmosfera, odkąd stało się jasne, że piłkarz nie zamierza pozostać po sezonie w Paris Saint-Germain. W ostatnim meczu Ligue 1 przeciwko AS Monaco (0:0), kapitan drużyny zszedł z boiska już w przerwie. I to bynajmniej nie przez kontuzję. Lucho sugerował, że musi zacząć testować taktyki niewymagające udziału swojej największej gwiazdy.

We wtorek Mbappe znalazł się jednak w wyjściowym składzie na rewanżowe starcie z Realem Sociedad. I dał prawdziwy popis. Ustrzelił efektowny dublet, wprowadzając paryżan do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (2:1).

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Taki był nasz cel. Chcieliśmy awansować, ale też wygrać. Mieliśmy jasny plan na mecz i udało nam się szybko strzelić bramkę. Nie cierpieliśmy zbytnio. Bardzo cieszymy się z kolejnego awansu do ćwierćfinału – mówił po ostatnim gwizdku kapitan reprezentacji Francji oraz PSG. Odpowiedział też na pytanie o relację z trenerem. – Wszystko między nami układa się bardzo dobrze. Mam wiele problemów, ale żaden z nich nie dotyczy szkoleniowca – dodał.

Mbappe rozegrał w tym sezonie 34 spotkania na wszystkich frontach. Zanotował w nich 34 bramki i siedem asyst.