Przewidywany skład FC Barcelony na mecz z PSG. Braki ze względu na zawieszenia

FC Barcelona we wtorek rozegra rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Kataloński dziennik Sport przedstawił przewidywany skład, na który zdecyduje się postawić Xavi.

FC Barcelona
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: FC Barcelona

Lewandowski wraca do składu, zabraknie Roberto i Christensena

FC Barcelona jest dziewięćdziesiąt minut od awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Duma Katalonii w pierwszym spotkaniu wygrała 3:2 z Paris Sanit-Germain na stadionie Parc des Princes. Przed własną publicznością będą bronić jednobramkowej zaliczki.

Do rewanżu Blaugrana przystąpi w innym składzie niż ten, który wybiegł od pierwszej minuty w Paryżu. Ma to związek z zawieszeniem za nadmiar żółtych kartek. Najbliższe spotkanie wobec tego opuszczą Sergi Roberto oraz Andreas Christensen. Zarówno jeden, jak i drugi będą wspierać swoich kolegów z wysokości trybun.

Mimo braku dwóch podstawowych zawodników z Hiszpanii docierają również pozytywne sygnały. Robert Lewandowski, który opuścił ostatni mecz w lidze z Cadiz wraca do pierwszego składu. Kataloński dziennik Sport zapewnia, że kapitan reprezentacji Polski wybiegnie na murawę od pierwszych minut. Na ławce usiądzie natomiast zdobywca zwycięskiej bramki w rywalizacji z Cadizem – Joao Felix.

Ponadto w składzie FC Barcelony na pewno zobaczymy Marca-Andre ter Stegena, który będzie próbował pobić własny rekord liczby minut bez straconej bramki. W linii obrony po raz kolejny wystąpi rewelacyjny nastolatek Pau Cubarsi. Xavi nie zrezygnuje również z Raphinhy, który w ostatnim meczu z PSG dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.