Niesamowite zwroty akcji w Dortmundzie, Borussia awansowała do półfinału Ligi Mistrzów [WIDEO]

We wtorkowy wieczór Borussia Dortmund podejmowała Atletico Madryt w meczu rewanżowym w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Niemiecki zespół wygrał z Hiszpanami (4:2) i tym samym awansował do półfinału rozgrywek.

Emre Can i Rodrigo De Paul
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Emre Can i Rodrigo De Paul

Julian Brandt i Ian Maatsen z golami do przerwy

Borussia Dortmund uległa z Atletico Madryt (1:2) na Wanda Metropolitano w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Bramki dla Rojiblancos zdobyli Rodrigo de Paul oraz Samuel Lino, natomiast Sebastien Haller zmniejszył rozmiary porażki w 81. minucie. To zapowiadało fascynujące emocje w rewanżu na Signal Iduna Park.

Już w trzeciej minucie doskonałą okazję na otwarcie wyniku zmarnował Marcel Sabitzer, ale Cesar Azpilicueta w wślizgiem uchronił swój zespół przed utratą bramki. Dwie minuty później Alvaro Morata wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Hiszpan jednak nie był skoncentrowany i posłał futbolówkę obok bramki. Po tych dwóch sytuacjach inicjatywę przejął niemiecki zespół.

Julian Brandt wyprowadził zespół na prowadzenie w 36. minucie po podaniu od Matsa Hummelsa. Gospodarze poszli za ciosem i przed przerwą Ian Maatsen podwyższył wynik na 2:0. Taki rezultat przybliża Borussię Dortmund do półfinału Ligi Mistrzów.

Pech Matsa Hummelsa

Diego Simeone w przerwie dokonał aż trzech zmian. Argentyński szkoleniowiec wprowadził na boisko Pablo Barriosa, Angela Correę oraz Rodrigo Riquelme. W 49. minucie Mario Hermoso zgrał piłkę głową, a Mats Hummels skierował piłkę do własnej braki i tym samym Atletico złapała kontakt. Chwilę później Correa powinien doprowadzić do remisu, lecz spudłował o centymetry. W 64. minucie 29-letni Argentyńczyk już się nie pomylił i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Przebudzenie Borussii Dortmund

Borussia wróciła do gry w 71. minucie, kiedy Niclas Fullkrug strzałem głową wykończył centrę od Marcela Sabitzera. Trzy minuty później podwyższył wynik i nastąpiło przebudzenie ekipy Edina Terzicia w kluczowym momencie. Ostatecznie gospodarze dowieźli prowadzeni. Borussia Dortmund zagra Paris Saint-Germain w półfinale Ligi Mistrzów.

Borussia Dortmund – Atletico Madryt 4:2 (2:0) – trwa

1:0 Julian Brandt 34′

2:0 Ian Maatsen 39′

2:1 Mats Hummels 39′ (sam)

2:2 Angel Correa 64′

3:2 71′ Niclas Füllkrug 71′

4:2 74′ Mats Hummels 74′