Atletico jedną nogą w półfinale. Błędy w obronie pogrążyły Borussię [WIDEO]

Atletico Madryt pokonał w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Borussię Dortmund 2:1. Gole dla hiszpańskiego zespołu strzelali Rodrigo De Paul oraz Samuel Lino, natomiast dla rywali trafił Sebastien Haller.

Jose Maria Gimenez oraz Rodrigo De Paul
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Jose Maria Gimenez oraz Rodrigo De Paul
  • Ćwierćfinałowe spotkanie na Wanda Metropolitano znakomicie się rozpoczęło dla Atletico Madryt, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie
  • Po 32. minutach gry na tablicy wyników było 2:0
  • Sebastian Haller w końcówce podał tlen niemieckiej drużynie, strzelając kontaktowego gola

Atletico Madryt pokonuje Borussię Dortmund

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy Atletico Madryt a Borussią Dortmund rozpoczęło się znakomicie dla tych pierwszych. “Los Colchoneros” już w czwartej minucie meczu objęli prowadzenie za sprawą Rodrigo De Paula. Argentyński pomocnik wykorzystał fatalne zachowanie Iana Maatsena i pokonał Gregora Kobela.

Piłkarze Diego Simeone ani na moment nie zdjęli nogi z gazu. Już w 32. minucie na tablicy widniał wynik 2:0. Samuel Lino otrzymał świetne podanie i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał szwajcarskiego golkipera. Defensywa Borussii Dortmund znów się nie popisała w tej akcji.

Wydawało się, że już rezultatem 2:0 skończy się spotkanie, Borussia Dortmund w końcowce przeprowadziła skuteczny atak. Julian Brandt posłał podanie w pole karne. Futbolówka odbiła się od jednego z defensorów “Los Colchoneros” i trafiła pod nogi Sebastiena Hallera. Napastnik BVB strzał w krótki róg pokonał Jana Oblaka.

Finalnie na Wanda Meropolitano nie padło już więcej trafień. Atletico Madryt zwyciężyło 2:1.

Atletico Madryt – Borussia Dortmund 2:1

De Paul (4′), Lino (32′) – Haller (81′)

Sprawdź także: Simeone z respektem do BVB. “Mają najwyższą intensywność ze wszystkich ćwierćfinalistów”