On poprowadzi Atalanta – Raków. Polskie ekipy go znają

Poznaliśmy sędziego spotkania Atalanta BC – Raków Częstochowa w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Mecz na Gewiss Stadium w Bergamo poprowadzi Roi Reinshreiber. Polskie drużyny mają mieszane wspomnienia związane z izraelskim arbitrem.

Roi Reinshreiber
IMAGO / Bildbyran Na zdjęciu: Roi Reinshreiber
  • Atalanta – Raków to starcie 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy
  • Mecz w Bergamo poprowadzi sędzia Roi Reinshreiber
  • Arbiter z Izrael już dwukrotnie był rozjemcą pojedynków polskich drużyn

Atalanta – Raków. Roi Reinshreiber arbitrem meczu w Bergamo

Raków Częstochowa debiutuje w fazie grupowej europejskich pucharów. Mistrzowie Polski w tym sezonie rywalizują w Lidze Europy. Los nie był zbyt łaskawy dla Medalików – w swojej pierwszej przygodzie z międzynarodową areną trafili na Atalentę, Sporting i Sturm Graz.

Premierowa kolejka LE to dla ekipy Dawida Szwargi pojedynek na Gewiss Stadium w Bergamo – Raków czeka starcie ze zdecydowanie wyżej notowaną Atalantą. Faworytem tego meczu są oczywiście gospodarze, którzy – jeżeli wejdą na swoje odpowiednie obroty – nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem przeciwników.

Kto poprowadzi spotkanie Atalanta – Raków? Sędzią tej potyczki będzie Roi Reinshreiber. Izraelski arbiter już dwukrotnie miał okazję “współpracować” z polskimi drużynami. W 2018 roku był rozjemcą starcia Spartak Trnava – Legia Warszawa w el. do Ligi Mistrzów (0:1), natomiast dwa lata później gwizdał w meczu el. do LE FC Kopenhaga – Piast Gliwice (3:0).

Komentarze