Wieczysta Kraków wykonała kolejny plan, zasłużony awans Żółto-czarnych

Wieczysta Kraków
fot. PressFocus Na zdjęciu: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków nie zwalnia tempa. Jedna z bardziej medialnych ekip w Polsce właśnie wywalczyła awans do III Ligi, pokonując w finale barażu o awans Bruk-Bet Termalikę II Nieciecza. W dwumeczu w roli gospodarza Żółto-czarni wygrali 4:0, a na wyjeździe 3:0.

  • Wieczysta Kraków zaliczyła drugi awans z rzędu
  • Podopieczni Franciszka Smudy w barażu o awans do III Ligi nie dali żadnych szans rezerowm Bru-Bet Termaliki Nieciecza
  • Słownie w dwumeczu ulegli 0:7 Żółto-czerwonym

Wieczysta Kraków w III Lidze

Wieczysta Kraków przystępował do rozgrywek IV Ligi w sezonie 2021/2022 jako jeden z głównych faworytów do awansu. Nie mogło być inaczej skoro barwy ekipy Franciszka Smudy reprezentują między innymi: Sławomir Peszko, Thibault Moulin, Radosław Majewski, Maciej Jankowski, czy Emmanuel Kumah.

Żółto-czarni rundę zasadniczą IV Lidze w grupie małopolskiej (zachód) zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 93 punktów. Było to następstwem 30 zwycięstw i trzech remisów. Jedyną porażkę ekipa z Krakowa zaliczyła w boju z Wiślanem Jaśkowice (1:2). Więcej wpadek Wieczysta już jednak nie zaliczyła.

Wygranie rundy zasadniczej nie dało jednak ekipie Smudy awansu do III Ligi. To mogło mieć miejsce dopiero po wygraniu barażu o z mistrzem IV Ligi w grupie małopolskiej (wschód). Rywalem w dodatkowych Wieczystej w dodatkowych dwóch meczach były rezerwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Żółto-czerwoni nie Pomarańczowym żadnych szans. U siebie wygrali 4:0, a na wyjeździe pokonali niecieczan 3:0.

W kolejnej kampanii Wieczysta będzie rywalizowała między innymi z KSZO Ostrowiec, rezerwami Cracovii, czy Stalą Stalowa Wola. Nowa kampania wystartuje za niespełna miesiąc.

Czytaj więcej: Były piłkarz Wisły Kraków na celowniku mistrza Polski

Komentarze