Alan Shearer domaga się zmiany w składzie Anglii. Gwiazda na ławkę

Alan Shearer domaga się zmiany w składzie reprezentacji Anglii na mecz ze Szwajcarią. Legendarny napastnik posadziłby na ławce Phila Fodena.

Alan Shearer
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Alan Shearer

Alan Shearer chciałby, aby Foden usiadł na ławce

Alan Shearer, były napastnik Anglii, wyraził swoją opinię na temat składu drużyny narodowej przed nadchodzącym meczem ćwierćfinałowym Euro 2024 ze Szwajcarią. W rozmowie z Betfair zasugerował, że Gareth Southgate powinien wprowadzić zmiany, zastępując Phila Fodena i Bukayo Sakę.

POLECAMY TAKŻE

Według eksperta na boisku powinni się pojawić Anthony Gordon i Cole Palmer. Shearer uważa, że Foden nie sprawdził się, a ponadto drużynie brakuje równowagi z powodu gry Kierana Trippiera na lewej obronie.

Rozumiem, co próbuje osiągnąć Gareth Southgate, ale wolałbym, gdybyśmy byli bardziej zrównoważeni po lewej stronie, stąd chcę, żeby Anthony Gordon był po tej stronie, bo nie sądzę, żeby pomysł z Philem Fodenem się tam sprawdził – powiedział legendarny napastnik.

– Myślę, że Phil Foden miał pecha, nie wyglądał komfortowo w systemie, w którym Anglia chce grać. Ta lewa strona nie wyglądała dobrze, nie byliśmy wystarczająco dobrzy z tyłu po tej stronie. […] Jego gra polega na tym, że chce wejść do środka, a ktoś wchodzi na krycie. Trudno było to zrobić Anglii z powodu braku lewonożnego Trippiera. Więc nie miał szczęścia – ocenia.

Shearer podkreślił też, że Anglia miała szczęście w poprzednim meczu z Słowacją, a teraz musi poprawić swoją grę, aby pokonać Szwajcarię, która wyeliminowała Włochy.

Czytaj dalej: Romelu Lukaku wybrał nowy klub!? Jeden kluczowy powód

Komentarze