Roland Garros 2022. Kiedy losowanie French Open?

Iga Świątek
PressFocus Na zdjęciu: Iga Świątek

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się rywalizacja w turnieju głównym Roland Garros 2022. Liczną reprezentację we French Open będzie miała Polska. Na paryskich kortach zobaczymy dziesięciu Polaków, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele. Kiedy Polacy poznają swoich rywali? Sprawdź kiedy odbędzie się losowanie drabinki Roland Garros.

  • W najbliższą niedzielę rozpocznie się drugi wielkoszlemowy turniej tenisowy w tym roku
  • Najlepsi tenisiści rywalizować będą na kortach Rolanda Garrosa
  • W turnieju głównym wystąpi 10 Polaków. Faworytką singla kobiet jest Iga Świątek

Losowanie Roland Garros 2022

Najlepsi tenisiści na świecie po raz drugi w tym roku będą rywalizować na turnieju wielkoszlemowym. Tym razem będą gościć na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Rywalizacja w turnieju głównym rozpocznie się w najbliższą niedzielę (22 maja). Obecnie toczy się walka w kwalifikacjach.

O tym z jakimi rywalami przyjdzie zmierzyć się poszczególnym tenisistom, zarówno w turniejach singlowych jak i deblowych, zadecyduje losowanie drabinki. Uroczystość z tym związana jest zaplanowana na czwartek (19 maja). Wówczas dowiemy się kto może stanąć na drodze między innymi Igi Świątek do triumfu w kolejnym turnieju w tym roku.

O której godzinie losowanie French Open?

Drabinkę turnieju głównego wyłoni losowanie, które odbędzie się 19 maja (czwartek). Początek uroczystości zaplanowany jest na godzinę 18:45. Z pewnością będzie ona uważnie obserwowana przez wszystkich uczestników oraz kibiców.

Polacy na turnieju

W turnieju główny Rolland Garros 2022 wystąpi aż dziesięciu Polaków. Zdecydowaną faworytką do zwycięstwa w singlowym turnieju kobiet jest doskonale spisująca się od dłuższego czasu Iga Świątek. W singlu mężczyzn o dobry wynik będzie starał się powalczyć Hubert Hurkacz.

Polska będzie miała również swoich reprezentantów w turniejach deblowych.

  • singiel kobiet: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Frąch
  • singiel mężczyzn: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak
  • debel kobiet: Magda Linette, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter
  • debel mężczyzn: Jan Zieliński, Łukasz Kubot, Kamil Majchrzak

Roland Garros: kursy na Igę Świątek

Iga Świątek, która w tym sezonie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, zdaniem bukmacherów jest murowaną faworytką do triumfu w zbliżającym się French Open. Kurs na wygraną Polski w STS wynosi obecnie tylko 1.95. Druga pod tym względem jest Simona Halep, na której triumf można postawić po kursie 8.25.

STS
1.95
wygrana Igi Świątek we French Open

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze