Bilety na Ekstraklasę

PKO BP Ekstraklasa

Warto od razu przejść do konkretów i wskazać listę miejsc, w których można kupić bilety na mecze Ekstraklasy. W tekście koncentruję się na zakupie biletów przez Internet.

  • Oficjalne strony klubów Ekstraklasy
  • Serwis internetowy PKO Banku Polskiego
  • Oficjalny serwis Ekstraklasy

Gdzie kupić bilety na Ekstraklasę? Opcje zakupu i ceny

Choć średnia frekwencja na stadionach polskiej Ekstraklasy może nie zachwyca (w ubiegłym sezonie było to 9 429 osób na mecz), to wciąż wielu kibiców poszukuje biletów na spotkania rodzimej ligi. Jeżeli sam zastanawiasz się, gdzie kupić bilety na Ekstraklasę, to trafiłeś do właściwego tekstu.

Strony internetowe klubów

Najwygodniejszą formą, żeby pozyskać bilety na Ekstraklasę są oficjalne strony klubów. Każdy klub posiada na swojej stronie internetowej system biletowy online, gdzie po założeniu konta i zalogowaniu się, będziesz mógł zakupić określoną pulę wejściówek na wybrany przez siebie mecz. Wystarczy więc, że odwiedzisz stronę klubu i znajdziesz sekcję nazwaną “bilety” (lub podobnie). W niektórych przypadkach zadanie jest jeszcze prostsze, bowiem od razu ujrzysz baner, reklamujący zbliżający się mecz z odnośnikiem do kupna biletów.

iPKO

Dobrym miejscem, żeby kupić bilety na mecze Ekstraklasy jest także serwis internetowy PKO Banku Polskiego. To sponsor tytularny Ekstraklasy, który proponuje w swojej usłudze iPKO kilka innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie możliwość zakupu biletów. Wystarczy, że zalogujesz się do iPKO i wybierzesz kolejno takie zakładki, jak oferta, pozostałe i bilety. Postępuj według wskazówek, aż trafisz do okna z wyborem meczu, rodzaju biletu, sektora i miejsca na trybunie. Wszystko, włącznie z płatnością za bilet odbywa się za pośrednictwem iPKO.

Oficjalny serwis Ekstraklasy

Częściowo można uznać, że kupić bilety na Ekstraklasę można także na oficjalnej stronie rozgrywek. Nie jest to jednak do końca prawdą, gdyż owszem strona ekstraklasa.org posiada zakładkę “bilety”, ale znajdziesz w niej jedynie odnośniki do systemów biletowych w serwisach poszczególnych klubów. Jest to jednak spore ułatwienie. Zwłaszcza, kiedy chcesz zakupić więcej biletów. Wówczas nie musisz przeszukiwać każdej strony, a od razu zostaniesz przeniesiony na wybraną podstronę.

Sprawdź także, jak kupić bilety na inne, popularne ligi piłkarskie.

Ile kosztują bilety na mecze Ekstraklasy?

Nie ma co ukrywać, że ceny biletów na Ekstraklasę różnią się nie tylko pomiędzy klubami, ale też w zależności od atrakcyjności danego meczu. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, że przykładowo bilet na mecz Lecha Poznań kosztuje 100 zł, a na mecz Legii 80 zł. Warto jednak sprawdzić jak kształtują się ceny biletów normalnych (bez żadnych zniżek) na mecze Ekstraklasy na przykładzie konkretnych meczów:

  • Lech Poznań – Śląsk Wrocław – od 65 złotych
  • Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice – od 40 złotych
  • Raków Częstochowa – Piast Gliwice – od 30 złotych
  • Śląsk Wrocław – Stal Mielec – od 25 złotych

Terminarz spotkań Ekstraklasy

Choć terminarz Ekstraklasy nie jest napięty, jak rozgrywki Premier League, to warto zapoznać się kto z kim i kiedy gra. Zwłaszcza, jeżeli chcesz kupić bilety na mecze Ekstraklasy. Warto też wiedzieć, że sprzedaż biletów rusza zazwyczaj na kilkanaście dni przed konkretnym spotkaniem.

Kupowanie biletów na mecze polskich lig – nasze wskazówki

Bilety Ekstraklasy, co pokazuje frekwencja na trybunach, nie są może rozchwytywane jak wejściówki na finał Ligi Mistrzów, ale kiedy kupujesz je po raz pierwszy, warto żebyś zapoznał się z kilkoma wskazówkami. 

  • Kupowanie z wyprzedzeniem – jeżeli jesteś pewien, że chcesz obejrzeć dany mecz z perspektywy trybun, warto kupić bilety nieco wcześniej. Będziesz spokojny, że nikt nie sprzątnie Ci sprzed nosa ulubionej miejscówki, a być może będziesz mógł skorzystać także z przedsprzedaży. Część klubów Ekstraklasy działa właśnie w ten sposób, oferując bilety z wyprzedzeniem w nieco niższych cenach.
  • Weź pod uwagę karnet – wybierasz się na więcej, niż jeden mecz, a może chcesz obejrzeć wszystkie? Dobrą opcją będzie karnet. To gwarancja niższej ceny, ale też dodatkowych korzyści. Dobrym przykładem jest Lech Poznań, który oferuje karnetowiczom dodatkowe zniżki na mecze Pucharu Polski, parking, klubowe muzeum czy zwiedzanie stadionu przy ulicy Bułgarskiej.
  • Odkupowanie biletu – zagapiłeś się i nie zdążyłeś kupić biletu, a może polujesz na okazję cenową? Warto rozejrzeć się po forach dyskusyjnych i mediach społecznościowych. Część osób odsprzedaje tam bilety. Od razu jednak muszę powiedzieć, żebyś zachował szczególną ostrożność. Najlepiej, jeżeli do transakcji dojdzie “na żywo”, czyli dostajesz do ręki bilet i przekazujesz pieniądze. Wówczas możesz zweryfikować czy jest on prawdziwy. Oszustw nie brakuje. Inna kwestia to fakt, czy bilet imienny można przepisać na inną osobę, a nawet jeżeli tak, to musisz zweryfikować z jakimi kosztami się to wiąże.

Gdzie oglądać Ekstraklasę?

Jeżeli chodzi o Ekstraklasę i bilety, to napisałem już wszystko i mam nadzieję, że pomogłem rozjaśnić temat. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz wybrać się na interesujący mecz, możesz go oczywiście obejrzeć w telewizji. Prawa transmisyjne posiada stacja Canal+ i to właśnie na sportowych antenach tego nadawcy dostępne są mecze Ekstraklasy. Sprawdź także transmisje innych meczów, które opisaliśmy w naszym serwisie.