Bartosz Frankowski
Bartosz Frankowski PressFocus

Wielkie wyróżnienie polskiego arbitra, poprowadzi mecz Ligi Mistrzów!

Jak poinformowała oficjalna strona UEFA, polski arbiter, Bartosz Frankowski, będzie sędzią głównym środowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Stade Rennais a Sevillą. Będzie to debiut 34-latka w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach.

Francusko-hiszpański pojedynek będzie jednym z najmniej ważnych dla ogółu rozgrywek. Stade Rennais zajmuje ostatnie miejsce w grupie E i z zaledwie jednym punktem nie ma szans nawet na walkę o trzecią lokatę, gwarantującą awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Sevilla natomiast, po druzgocącej porażce w zeszłej kolejce przeciwko Chelsea (0:4) straciła szansę na objęcie fotela lidera, ale ma już zagwarantowane drugie miejsce i awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W takich warunkach zadebiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów Bartosz Frankowski. Polski arbiter ma już pewne doświadczenie w turniejach pod egidą UEFA, bo sędziował już dwa spotkania fazy grupowej Ligi Europy: Rijeka – Real Sociedad (0:1) i AC Milan – Lille (0:3). Ponadto był też rozjemcą trzech meczów Ligi Narodów, jednym w dywizji B oraz dwóch w dywizji C.

Najczęściej Frankowskiego można zobaczyć na boiskach PKO Ekstraklasy. W tym sezonie sędziował już siedem meczów tych rozgrywek, w których pokazał 29 żółtych kartek. Prowadził też jedno spotkanie Pucharu Polski.

W tym sezonie w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach pokazał 57 żółtych kartek, co daje średnią nieco ponad 4 kartoników na spotkanie. Nikogo nie wyrzucił z boiska. W debiucie w Lidze Mistrzów wspierać go będą Marcin Boniek i Jakub Winkler jako liniowi, sędzią technicznym będzie Daniel Stefański, a VAR obsługiwać będzie Szymon Marciniak wraz z asystentem, Pawłem Raczkowskim.

Komentarze