LM: Paryżanie nie dali szans Turkom. Koncert Neymara

Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Paris Saint-Germain efektownie 5:1 pokonało Istanbul Basaksehir w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie zostało dokończone w środę, po tym jak we wtorek zostało przerwane po niespełna kwadransie gry.

Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany we wtorek, ale po kilkunastu minutach gry piłkarze tureckiego klubu zdecydowali się na opuszczenie murawy, po tym jak zarzucili sędziemu technicznemu rasistowskie zachowanie względem asystenta trenera Pierre’a Webo. Ostatecznie podjęta została decyzja, że spotkanie zostanie dokończone dzień później z nową obsadą sędziowską.

Pojedynek został wznowiony od 14. minuty, a kilka minut później paryżan na prowadzenie wyprowadził Neymar, który świetnie minął rywala przed polem karnym, a następnie precyzyjnym uderzeniem z około siedemnastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

W 38. minucie Brazylijczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam po podaniu Mbappe. Tuż przed przerwą podopieczni Thomasa Tuchela zdobyli trzeciego gola. Rzut karny podyktowany za faul na Neymarze wykorzystał Mbappe.

Pięć minut po przerwie Neymar skompletował hattricka, po raz drugi trafiają do siatki strzałem zza pola karnego. W 57. minucie honorowego gola zdobyli goście z Turcji. Po rzucie rożnym piłkę do bramki francuskiego zespołu skierował Topal.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną PSG 5:1. Wynik meczu w 62. minucie ustalił Mbappe, który wykorzystał podanie Di Marii po szybkim kontrataku zespołu. Dzięki tej wygranej PSG awansowało do kolejnej rundy z pierwszego miejsca w grupie.