Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

Juventus po triumfie na Camp Nou. “Plan taktyczny zadziałał”

Juventus we wtorkowy wieczór rozegrał jedno z najlepszych spotkań w obecnym sezonie. Stara Dama pewnie 3:0 pokonała na wyjeździe Barcelonę, co pozwoliło jej awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie. Zadowolenia po zakończeniu meczu nie krył szkoleniowiec turyńskiego zespołu Andrea Pirlo, który podkreślał przede wszystkim, że jego drużyna zrealizowała wszystkie założenia taktyczne.

Juventus już po dwudziestu minutach wtorkowego spotkania prowadził 2:0. W 13. minucie prowadzenie dla gości z rzutu karnego uzyskał Cristiano Ronaldo, a siedem minut później drugiego gola zdobył Weston McKennie. W drugiej połowie kolejne trafienie z jedenastu metrów dołożył Portugalczyk.

– Kiedy zaczynamy mecz z takim skupieniem, koncentracją i determinacją, wtedy pojawia się także jakość. Przygotowaliśmy się na ten mecz. Chcieliśmy stworzyć przewagę w drugiej linii grając trzema pomocnikami przeciwko ich dwójce, także dzięki McKenniemu. Wiedzieliśmy, że musimy powstrzymać ich ataki środkiem – powiedział Pirlo.

– Plan taktyczny zadziałał, a zawodnicy spisali się naprawdę dobrze. Staraliśmy się również wykorzystać jak najlepiej nasze sytuacje do zdobycia bramki – kontynuował szkoleniowiec mistrzów Włoch.

Determinacja Portugalczyka

Pirlo zwrócił również uwagę na determinację, jaką we wtorkowym meczu zaprezentował Cristiano Ronaldo. – Ronaldo był bardzo zmotywowany, aby zaliczyć dobry występ przeciwko swojemu odwiecznemu rywalowi. Kiedy jesteś tak zmotywowany, to spawy stają się prostsze – mówił Pirlo.

– W trakcie sezonu jest wiele spotkań i łatwiej jest się zmotywować do takich spotkań, ale nie możemy tracić z oczu prawdziwego celu, którym jest Serie A. Musimy również być na tym skoncentrowani i zaangażowani – powiedział szkoleniowiec.

Komentarze