Los uśmiechnął się do Arsenalu. Kanonierzy lepsi od Porto w konkursie jedenastek! [WIDEO]

Arsenal awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W dwumeczu z FC Porto do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Tam dwukrotnie jedenastkę obronił David Raya.

Leandro Trossard i Pepe
Imago / Nigel Keene Na zdjęciu: Leandro Trossard i Pepe
  • Arsenal wygrał dwumecz z FC Porto i awansował do ćwierćfinału
  • Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne był konkurs rzutów karnych
  • Kanonierzy wygrali 1:0 w regulaminowym czasie gry

Arsenal z awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Arsenal na własnym stadionie podejmował FC Porto w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Mikela Artety musieli gonić wynik dwumeczu, ponieważ w Portugalii ulegli rywalom, przegrywając 0:1 po golu w doliczonym czasie gry.

Regulaminowe dziewięćdziesiąt minut meczu zakończyło się zwycięstwem 1:0 angielskiego zespołu. Jedyną bramkę w 41. minucie meczu strzelił Leandro Trossard. Belg na kilka minut przed końcem pierwszej połowy pokonał bramkarza Smoków, wykorzystując wspaniałe podanie od Martina Odegaarda. Kapitan Arsenalu w akcji bramkowej popisał się świetną techniką, utrzymując piłkę mimo nacisku kilku rywali.

Kibice zebrani na Emirates Stadium na końcowe rozstrzygnięcie musieli czekać aż do konkursu jedenastek, bowiem ani druga połowa, ani dogrywka nie przyniosły zmiany rezultatu. W rzutach karnych celniejsi byli zawodnicy Arsenalu, którzy ostatecznie wygrali 4:2. Po stronie FC Porto rzutu karnego nie wykorzystali Wendell oraz Galeno, których strzały obronił golkiper gospodarzy – David Raya.