REKLAMA
REKLAMA

Mały plusik Fabiańskiego. "Były różne momenty"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: TVP  |  11.10.2020 23:11
Mały plusik Fabiańskiego. "Były różne momenty"

Łukasz Fabiański  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Dużo powodów do zadowolenia po niedzielnym meczu z Włochami miał bez wątpienia bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański, który zachował czyste konto. Golkiper Biało-Czerwonych zwrócił również na uwagę na próby rozgrywania akcji od tyłu.

- Dla bramkarza zawsze jest to mały plusik, kiedy mecz kończy się z czystym kontem. Na pewno jest to pozytyw tego spotkania, zarówno dla mnie, jak i dla drużyny - mówił po zakończeniu meczu w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

- Były różne momenty. Były momenty, w których dosyć często próbowaliśmy rozgrywać piłkę od tyłu, ale nie zawsze nam dobrze to wychodziło. Były też fragmenty, gdzie udawało nam się wyjść spod pressingu i dochodziliśmy gdzieś do okolic pola karnego przeciwnika. Brakowało jednak strzału, czy też ostatniego podania. Ten mecz właśnie tak wyglądał - kontynuował bramkarz polskiego zespołu.

- Nie było za wiele sytuacji, było wiele takich półsytuacji, gdzie zarówno jedna jak i druga drużyna znajdowały się w niezłych pozycjach do sfinalizowania akcji, ale brakowało czegoś ostatniego, podania czy strzału - dodał Fabiański.

Reprezentanci Polski często starali się wyprowadzać piłkę od tyłu, wykorzystując również Fabiańskiego. - Jest to element, nad którym bardzo dużo pracujemy, niezależnie od tego jak czasami to wyglądało. Były sytuacje w których dość łatwo traciliśmy piłki przy jej wyprowadzaniu, natomiast było widać odwagę u Sebastiana Walukiewicza czy Kamila Glika, którzy brali to na siebie i nawet pod wysokim pressingiem dobrze się czuli i wyprowadzali piłkę - powiedział bramkarz Biało-Czerwonych.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy