Triumf Newcastle, remis Lisów

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  16.09.2017 17:55

Piłkarze Newcastle United odnieśli cenne zwycięstwo na własnym boisku, gdzie ograli Stoke City 2:1. Podziałem punktów zakończyło się inne sobotnie spotkanie, w którym Huddersfield rywalizował z Leicester City.

Dobra passa Newcastle trwa dalej. Po dwóch ostatnich wygranych w lidze, beniaminek zdołał pójść za ciosem, tym razem radząc sobie z The Potters. Gospodarze mieli dość komfortową sytuację, bo prowadzili od 19. minuty, kiedy po wrzutce Matta Ritchiego do siatki trafił z bliska Christian Atsu.

Piłkarze Stoke nie dali jednak łatwo za wygraną i w 57. minucie doprowadzili do wyrównania. Stało się tak za sprawą Xherdana Shaqiriego, który uderzył precyzyjnie zza pola karnego.

Koniec końców losy meczu na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze Newcastle. Zwycięską bramkę przyniosła im akcja z 68. minuty gry. Po rzucie rożnym Matta Ritchiego głową do siatki trafił Jamaal Lascelles.

Newcastle United - Stoke City 2:1 (1:0)
1:0 Atsu 19'
1:1 Shaqiri 57'
2:1 Lascelles 68'

Do podziału punktów doszło natomiast na boisku innego beniaminka - Huddersfield, gdzie w sobotę gościli piłkarze Leicester City. Po pierwszej, bezbarwnej połowie, trudno było wskazać drużynę, która bardziej zasługiwała na prowadzenie.

Tuż po zmianie stron wynik otworzyli gospodarze. Po błyskawicznym podaniu Abdelmahida Sabiriego, do siatki trafił w 46. minucie Laurent Depoitre.

Gościom z Leicester udało się wyrównać dzięki temu, że w polu karnym Jamiego Vardy'ego faulował Andy King. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, strzelając gola na wagę punktu meczowego.

Huddersfield - Leicester City 1:1 (0:0)
1:0 Depoitre 45'