Podsumowanie 3. kolejki 2. Bundesligi

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  17.08.2015 22:07
Remisem 2:2 w derbach pomiędzy Norymbergą a TSV Monachium zakończyła się trzecia kolejka 2. Bundesligi. Lwy stworzyły sobie więcej okazji, ale to gospodarzom dopisywało szczęście w podbramkowych sytuacjach. Dla TSV to dopiero pierwszy punkt w sezonie, który jednak pozwolił opuścić strefę spadkową. Nowym liderem VfL Bochum, komplet zwycięstw ma też na koncie Sandhausen, dla którego premierową bramkę zdobył Jakub Kosecki.

W dwóch z trzech piątkowych spotkań wygrali goście. Zaskakiwać nie przestaje Sandhausen, które rozbiło spadkowicza Paderborn 6:0. Swój udział w zwycięstwie miał Jakub Kosecki, który zdobył jedną z bramek (grał do 68. minuty). Po trzy punkty poza swoim boiskiem, pierwsze w sezonie, sięgnął też Karlsruher SC. Bez wygranej pozostaje Fortuna Dusseldorf, która uległa w Heidenheim.

Sobotnie szlagiery również na swoją korzyść rozstrzygnęli przyjezdni. Freiburg oddał pierwsze miejsce Bochum, kończąc mecz w dziewiątkę, a w Brunszwiku drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie odniosły Czerwone Byki z Lipska. W barwach BTSV zaprezentowali się dwaj Polacy – Rafał Gikiewicz rozegrał cały mecz w bramce (nota „kickera”: 2), a Adam Matuszczyk został ściągnięty przez trenera w minucie 74 (nota 5). Całe spotkanie na ławce Bochum spędził Piotr Ćwielong.

Nie najlepiej w niedzielę spisał się Kacper Przybyłko, który nie wykorzystał rzutu karnego i jego FC Kaiserslautern tylko zremisował w Berlinie z Unionem 2:2. Co ciekawe, w tym spotkaniu sędzia pokazał aż 12 żółtych kartek. Dobrą ocenę za swoją grę zebrał Waldemar Sobota (2,5, grał do 78. minuty), a Sankt Pauli wygrało kolejny mecz, tym razem 3:2 z Fuerth. Dla Korsarzy była to pierwsza domowa wygrana nad tym rywalem od 17 lat. Pierwszy punkt w sezonie dopisał sobie Duisburg po remisie z Arminią Bielefeld.

SC Paderborn 07 – SV Sandhausen 0:6 (0:3)