Lazio pewnie pokonuje Sienę

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2012 16:55
Bez większych problemów Lazio Rzym pokonało w szóstej kolejce Serie A AC Sienę 2:1. Spotkanie zostało rozstrzygnięte jeszcze w pierwszej jego odsłonie, kiedy to padały oba gole, autorstwa Cristiana Ledesmy i Edersona. Siena honor uratowała w ostatniej akcji meczu.

Już w 17 minucie mieliśmy pierwszą bramkę tego meczu. Po wykonaniu rzutu rożnego dośrodkowywał Antonio Candreva, który świetnie znalazł w polu karnym Sieny Honorato Edersona, który z bliska głową pokonał bramkarza przyjezdnych.

Kiedy wydawało się, że do przerwy Lazio będzie prowadzić jedną bramką sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Klose i był przez niego faulowany. Pegolo otrzymał żółtą kartkę, a sam poszkodowany podszedł do jedenastki, którą bardzo pewnie wykorzystał.

Do przerwy Biancocelesti prowadzili zasłużenie 2:0. Siena poza pierwszymi minutami nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się zespołowi ze stolicy.

Druga połowa rozpoczęła się dużo bardziej wyrównanie. Bramkę dla przyjezdnych mógł zdobyć nawet Gaetano D'Agostino, jednak w tej sytuacji świetnie interweniował bramkarz rzymian. W między czasie niecelnie uderzał Paci, a ze strony Lazio Candreva.

Ostatecznie jednak karabin stołecznego zespołu na drugą połowę musiał zostać naładowany "ślepakami", gdyż wynik, pomimo kilku okazji, nie uległ już zmianie na ich korzyść. Natomiast honor gości uratował w doliczonym czasie Paci. Nie zmieniło to jednak faktu, że Biancocelesti zgarnęli całą pulę.

Lazio Rzym - AC Siena 2:1 (2:0)
1:0 Ederson 17'
2:0 Ledesma 38'
2:1 Paci 90+1'