Betis vs Espanyol

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.09.2012 10:50
W sobotni wieczór kolejnego zwycięstwa poszukają piłkarze Realu Betis. Podopieczni Pepe Mela podejmują Espanyol, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał.

Początek sezonu w wykonaniu piłkarzy z Katalonii nie da się inaczej określić jak fatalny. Espanyol na pierwszy punkt musiał czekać aż do ostatniego weekendu. Szalony mecz z Bilbao (3:3) powinien być jednak wygrany, bowiem do przerwy zespół Mauricio Pochettino prowadził 2:0. Największym problem drużyny są bramki tracone dosłownie w ostatnich minutach meczu. W meczach z Mallorcą, Realem Saragossą, Levante piłkarze z Barcelony gole tracili odpowiednio w 85, 89, oraz w 93 minucie meczu. Każda z tych bramek oznaczała porażkę.

Gospodarze w trzech dotychczasowych spotkaniach wygrali dwa razy. Na inaugurację pokonali na wyjeździe Bilbao (5:3), następnie przegrali u siebie z Rayo Vallecano (1:2). Mecz 3. kolejki z Atletico został przełożony, a w ostatni weekend zawodnicy ze stolicy Andaluzji skromnie ograli w wyjazdowym spotkaniu Real Valladolid.

W poprzednim sezonie na Estadio Benito Villamarin padł remis 1:1. W ekipie gości wciąż kontuzjowany pozostaje Sergio Garcia, który reprezentował barwy Betisu w latach 2008-2010.

22.09 godz. 20:00 Real Betis Sewilla - Espanyol Barcelona

Typ PrimeraDivison.pl: 2:1