Fatalny Lewandowski. Niemcy bezlitośni po meczu

Robert Lewandowski

To nie była udana sobota dla zawodników Bayernu Monachium. Bawarczycy po raz drugi w tym sezonie Bundesligi stracili punkty. Po bardzo słabym występie podopieczni Hansiego Flicka tylko zremisowali u siebie 1:1 z Werderem Brema. Postawa mistrzów Niemiec ma również swoje odzwierciedlenie w notach wystawionych zawodników przez dziennikarzy Bilda. Ich zdaniem jednym z najsłabszych na boisku był Robert Lewandowski.

Werder w Monachium zagrał bardzo odważnie, czego efektem było stworzenie kilku dogodnych sytuacji w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą Werderowi udało się nawet wyjść na prowadzenie. Do bramki strzeżonej przez Manuela Neuera, który w tym meczu popisał się również kilkoma doskonałymi interwencjami, trafił Maximilian Eggestein.

Po przerwie Bawarczycy nieco się przebudzili i zaczęli stwarzać sobie dogodnej okazje. Udało im się wykorzystać jednak tylko jedną. W 62. minucie do wyrównania doprowadził Kingsley Coman. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i piłkarze Werderu mogli świętować sprawienie niespodzianki.

Fatalne noty dla piłkarzy Bayernu

Zawodnicy Bayernu o swoim sobotnim występie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Nie ma wątpliwości, że był to ich jeden z najsłabszych meczów w obecnych rozgrywkach. Litości dla nich nie mieli dziennikarze Bilda, którzy bardzo surowo obdzielili ich notami.

Ich zdaniem jednym z najsłabszych zawodników na boisku był reprezentant Polski Robert Lewandowski, który za swój występ otrzymał notę 5. Równie nisko ocenieni zostali jedynie Javi Martinez i Douglas Costa. Najlepszym piłkarzem w szeregach Bayernu, co nie może być zaskoczeniem, uznany został Manuel Neuer, który otrzymał notę 3, choć biorąc pod uwagę jego postawę dziennikarze Bilda mogli w jego przypadku pokusić się o lepszą ocenę.

Bayern mimo straty punktów utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli. Obecnie Bawarczycy mają na swoim koncie 19 punktów i o jeden punkt wyprzedzają Bayer Leverkusen. Dla Werderu był to już natomiast piąty kolejny remis.