REKLAMA
REKLAMA

Oezil przerywa milczenie. "Nie pozwolę na to!"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  21.10.2020 18:51
Oezil przerywa milczenie. "Nie pozwolę na to!"

Mesut Oezil  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zgodnie z przewidywaniami Mesut Oezil nie znalazł się w zgłoszonej przez Arsenal kadrze na rozgrywki Premier League w tym sezonie. Niemiecki pomocnik przerwał w związku z tym milczenie i oskarżył londyński klub o brak lojalności. Zapowiedział również, że będzie robił wszystko, aby wrócić do składu drużyny prowadzonej przez Mikela Artetę.

W ubiegłym tygodniu 32-letni Oezil nie został zgłoszony do rozgrywek Ligi Europy. We wtorek upływał natomiast termin zgłoszenia kadry na mecze Premier League. Na liście ponownie zabrakło doświadczonego pomocnika, który nie kryje z tego powodu rozczarowania.

Oezil, który jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem Arsenalu (kontrakt gwarantuje mu wynagrodzenie w wysokości 350 tysięcy funtów tygodniowo), ostatnie spotkanie w zespole prowadzonym przez Mikele Artetę rozegrał w marcu, jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek, spowodowanym wybuchem pandemii koronawirusa.

Oezil komentuje decyzje Arsenalu


Teraz piłkarz postanowił zabrać głos w tej sprawie. Swoje stanowisko przekazał w wiadomości opublikowanej na swoim instagramowym profilu.

"Trudno jest pisać taką wiadomość do fanów Arsenalu, dla których grałem przez ostatnie kilka lat. Jestem naprawdę głęboko rozczarowany faktem, że nie zostałem zgłoszony do rozgrywek Premier League w tym sezonie. Podpisując mój nowy kontrakt w 2018 roku, zobowiązałem się do lojalności i wierności klubowi, który kocham, Arsenalowi. Przykro mi, że nie zostało to odwzajemnione" - napisał Oezil na Instagramie.

"Jak się właśnie dowiedziałem, w dzisiejszych czasach trudno o lojalność. Zawsze starałem się każdego tygodnia zachowywać pozytywne nastawienie i wierzyć, że może jest szansa na to, by wkrótce znów wrócić do drużyny. Dlatego do tej pory milczałem" - kontynuował.

"Przed przerwą spowodowaną koronawirusem byłem bardzo zadowolony z tego, jak wszystko się układało pod kierownictwem naszego nowego trenera Mikela Artety. Byliśmy na dobrej drodze i powiedziałbym, że moje występy były na naprawdę dobrym poziomie. Ale potem ponownie wszystko się zmieniło i nie mogłem już grać w piłkę dla Arsenalu. Co jeszcze mogę powiedzieć? W Londynie nadal czuję się jak w domu, nadal mam wielu dobrych przyjaciół w tej drużynie i nadal czuję silny związek z kibicami tego klubu" - napisał były reprezentant Niemiec.

"Bez względu na wszystko, nadal będę walczył o swoją szansę i nie pozwolę, żeby mój ósmy sezon w Arsenalu tak się skończył. Mogę obiecać, że ta ciężka decyzja nie zmieni niczego w moim sposobie myślenia. Nadal będę trenował najlepiej jak potrafię i w miarę możliwości będę używał mojego głosu przeciwko niegodziwości i dla sprawiedliwości" - dodał Oezil.

Mesut Oezil zawodnikiem Arsenalu jest od września 2013 roku. W klubie z Emirates Stadium rozegrał do tej pory 254 spotkania, zdobywając w nich 44 bramki i dokładając do tego 77 asyst. Aktualna umowa niemieckiego pomocnika obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

This is a difficult message to write to the @Arsenal fans that I’ve played for over the past few years. I’m really deeply disappointed by the fact that I have not been registered for the @premierleague season for the time being. Upon signing my new contract in 2018, I pledged my loyalty and allegiance to the club that I love, Arsenal, and it saddens me that this has not been reciprocated. As I have just found out, loyalty is hard to come by nowadays. I've always tried to remain positive from week to week that there's maybe a chance to get back in the squad soon again. That's why I kept silent so far. Before the Coronavirus break I was really happy with the development under our new coach Mikel Arteta - we've been on a positive way and I would say my performances were on a really good level. But then things changed, again, and I was not longer allowed to play football for Arsenal. What else can I say? London still feels like home, I still have many good friends in this team, and I still feel a strong connection with the fans of this club. No matter what, I will keep fighting for my chance and not let my 8th season at Arsenal end like this. I can promise you that this hard decision won't change anything in my mindset - I will continue to train as best as I can and wherever possible use my voice against inhumanity and for justice. #M1Ö #YaGunnersYa

Post udostępniony przez Mesut Özil (@m10_official)OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

Konradosmen | 22.10.2020 00:34

dostaje 350 tys funtów tygodniowo za lezenie w domci....co za czasy przelezy tak do czerwca nie zagrając ani jednego meczu i dostanie za to z 10 milionów funtów do czerwca,,

mika_el | 22.10.2020 02:51

I jeszcze płaczę. Niech idzie się popłakać Erdoganowi lamus. Powinien dostać zakaz stadionowy na Emirates.

Pride | 22.10.2020 08:24

Gość może leżeć w domu i grać w jego ulubionego Fornite'a i jeszcze zgarnia taką kasę :)

BlueShadow | 22.10.2020 18:36

Mało tego panowie. On w czerwcu będzie wolnym zawodnikiem i za podpis pod umową z nowym klubem zainkasuje kilka baniek ( nie licząc tygodniówek)goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy