REKLAMA
REKLAMA

Rozczarowanie na Old Trafford. "Został potraktowany niesprawiedliwie"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  12.10.2020 14:09
Rozczarowanie na Old Trafford. "Został potraktowany niesprawiedliwie"

Sergio Romero  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Coraz gęstsza atmosfera panuje w Manchesterze United. Wpływ na to mają nie tylko słabe wyniki drużyny na początku sezonu, ale także zachowanie władz klubu i menedżera Ole Gunnara Solskjaera. Chodzi o sposób potraktowania bramkarza Sergio Romero. Jak informuje ESPN, wielu zawodników Manchesteru United wyraziło w tej sprawie swoje rozczarowanie.

Po zakończeniu ostatniego sezonu, z wypożyczenia do Sheffield United, na Old Trafford wrócił Dean Henderson. Reprezentant Anglii zepchnął Argentyńczyka w hierarchii bramkarzy na dalsze miejsce, zmniejszając znacznie jego szanse na występy w drużynie Ole Gunnara Solskjaera. Romero nie zdołał również zmienić klubu przed zamknięciem okna transferowego, choć jego pozyskaniem zainteresowany miał być Everton.

33-letni bramkarz przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny, ale po powrocie na Old Trafford nie będzie miał perspektyw na występy w klubie co najmniej do stycznia. Romero został również pominięty w kadrze zespołu na rozgrywki Ligi Mistrzów. Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na umieszczenie zamiast niego, na liście przedstawionej UEFA 37-letniego Lee Granta.

Pozyskaniem Romero w ostatnim dniu okna transferowego zainteresowany był Everton, ale nie był w stanie spełnić oczekiwań finansowych Czerwonych Diabłów, które miały oczekiwać za swojego bramkarza około 10 milionów funtów. Klub z Goodison Park ostateczni sięgnął po występującego w Romie Robina Olsena.

Zachowanie władz klubu z Old Trafford względem Romero nie spodobało się kilku piłkarzom Manchesteru United, którzy uważają, że ich kolega, po pięciu latach spędzonych w klubie, został potraktowany niesprawiedliwie.

Romero do Manchesteru United trafił latem 2015 roku na zasadzie wolnego transferu z Sampdorii Genua. Od tamtej pory rozegrał w pierwszym zespole 61 spotkań we wszystkich rozgrywek, zdecydowaną większość w rozgrywkach pucharowych.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

devious666 | 12.10.2020 14:27

Logika Man Utd - zamiast oddać go choćby za 5 mln to wolą go trzymać na trybunach i płacić wysoką pensję... To było raczej oczywiste, że nikt za niechcianego 33-latka nie wyłoży 10 baniek...

malin1976 | 12.10.2020 15:42

Solskjaer po tak słabym początku wyraźnie czuje respekt przed takimi teamami jak Everton , Tottenham czy Leicester stąd brak transferu .

aborur | 12.10.2020 17:23

Ale MU pozyskał bramkarza z wolnego transferu i jeszcze kase chcieli za niego

Mr_Devil | 12.10.2020 18:25

Na stronie klubowej jest artykuł w którym mowa o propozycji Evertonu. Podobno chcieli go tylko wypożyczyć, a nie kupić (2 mln za cały sezon..) Natomiast my chcieliśmy definitywny transfer, za 8 mln funtów. Everton miał czas na składanie ofert, wybrali ostatni dzień okienka (moim zdaniem nieprzypadkowo..) Kontrakt ma do czerwca z opcją przedłużenia. Parę dni wcześniej pisali o MLS, tam okienko otwarte do końca października.

bartek392 | 13.10.2020 08:41

Mr Devil - Po co się wysilać i coś  sprawdzac skoro mozna napisac artykuł bez tego.
Po za tym Romero to jednak bardzo wysoka półka jesli chodzi o bronienie. Nie robi baboli i zawsze jest mega solidny. Szkoda mi go jako osoby bi faktycznie zasluguje na regularna grę, ale ta oferta byla śmieszna

Pepe12LFC | 13.10.2020 10:29

Pomijając zachowanie Evertonu, to można było to rozwiązać lepiej. Dać Hendersona na wypożyczenie jeszcze niech gra sobie chłopak, a Romero zostawić na dwójce do końca kontraktu. Wilk syty i owca cała.

bouli777 | 14.10.2020 09:44

Trochę bez sensu. Szans na grę nie ma, więc trzymanie go mija się z celem. Po przejściu do Evertonu też nie miał by gwarancji gry, chociaż do numeru 1 było by zdecydowanie bliżej.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy