REKLAMA
REKLAMA

Moder i Karbownik oficjalnie w Brighton!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Brighton & Hove Albion  |  06.10.2020 09:39
Moder i Karbownik oficjalnie w Brighton!

Piłkarze Lecha Poznań  |  fot. Adam Jastrzębowski/Lech Poznań

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Jakub Moder i Michał Karbownik zostali piłkarzami Brighton & Hove Albion. Klub Premier League we wtorek oficjalnie potwierdził sfinalizowanie transferów reprezentantów Polski. Obaj zostali od razu wypożyczeni do końca sezonu 2020/21 do swoich dotychczasowych klubów, odpowiednio Lecha Poznań i Legii Warszawa.

21-letni Jakub Moder podpisał z Brighton pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. Dwa lata młodszy Michał Karbownik związał się z angielskim klubem rok krótszym kontraktem.

- Jakub jest ekscytującym młodym, środkowym pomocnikiem, który już w wieku 21 lat przebił się do reprezentacji Polski. Jest wysportowany, silny i dobrze operuje obiema stopami - powiedział Dan Ashworth, dyrektor techniczny klubu, cytowany przez oficjalną stronę. - Jego wypożyczenie z powrotem do Lecha jest dobrym rozwiązaniem dla Jakuba i dla nas. Będzie miał szansę regularnych występów w kraju, a także w fazie grupowej Ligi Europy. Na tym etapie to najlepsze dla jego rozwoju - dodał.

- Michał jest kolejnym ekscytującym młodym zawodnikiem, którego mamy przyjemność powita w klubie. Jest bardzo wszechstronny, może grać na prawej lub lewej stronie, z boku obrony lub jak wahadłowy. Może występować także w środku pola - kontynuował Ashworth. - W ubiegłym sezonie pomógł Legii w zdobyciu mistrzostwa Polski, jak podstawowy zawodnik mimo młodego wieku. Na tym etapie uważany, że dobre dla jego rozwoju będzie pozostanie w Warszawie z Legią, gdzie nadal będzie miał okazję do regularnych występów.

Obaj zawodnicy w poniedziałek rozpoczęli z reprezentacją Polski zgrupowanie w Sopocie przed zbliżającymi się meczami z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

MichaelSa | 06.10.2020 09:59

Liczę, że talent Karbownika bądź Modera przyćmi naszego herosa z Leszna.

Matthew1987 | 06.10.2020 10:11

Bardzo bardzo dobrze to Lech rozegrał :) I tak już wystarczająco osłabili kadrę strata Modera byłaby już nadto odczuwalna jednak obok takiej oferty ciężko w Polskich warunkach przejść obojętnie. Tak więc to wypożyczenie do końca sezonu to mega dobre  posunięcie

Hanolus | 06.10.2020 16:47

Moder już jest świetny, a wydaje się, że pole do rozwoju wciąż jest bardzo duże. Chłopak rośnie z każdym miesiącem.

Rzadko u nas pojawiają się pomocnicy o takim profilu, czyli wszechstronni, techniczni i kreatywni. Gdybyśmy mieli kompetentnego selekcjonera reprezentacji to ta druga linia z Moderem, Zielińskim i Klichem prezentowałaby pewnie niesamowity polot, a tak to jesteśmy katowani duetem Krychowiak-Góralski.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy