Leeds z trzema oczkami, grał Klich

Marcelo Bielsa

Gracze Sheffield United (w ramach potyczki Premier League) przegrali z piłkarzami Leeds United 0:1 (0:0). Jedynego gola zdobył w końcówce Bamford, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Harrisona. Klich (Leeds United) rozegrał całe spotkanie. W tym momencie beniaminek awansował na szóste miejsce (rywale są na ostatniej lokacie).

Co działo się w tym spotkaniu? Już w piątej minucie Ayling zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale Ramsdale był na posterunku. W 27. minucie próbował Klich, lecz jego próba została w porę zablokowana.

W 29. minucie Osborn zacentrował do McGoldricka, ten zgrał piłkę do Lundstrama, który oddał strzał na bramkę beniaminka. Meslier popisał się jednak skuteczną paradą. Kilkadziesiąt sekund potem blisko był Bamford, ale ostatecznie jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką.

W 37. minucie Dallas uderzył na bramkę Sheffield United. Ramsdale zdołał jednak przenieść piłkę nad poprzeczkę. Trzy minuty potem Meslier efektywnie odbił uderzenie Baldocka.

W 47. minucie zakotłowało się w okolicach pola karnego gospodarzy. Z woleja huknął Costa, lecz na posterunku był Ramsdale. W 59. minucie Meslier bez trudu poradził sobie ze strzałem Stevensa.

W 61. minucie wydawało się, że goście obejmą prowadzenie. Dallas był sam na sam, minął już Ramsdale’a, ale piłkę z linii bramkowej po jego strzale wybił Basham. W 79. minucie bramkarz Szabli zatrzymał strzał Povedy.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 88. minucie. Wtedy to Harrison precyzyjnie dośrodkował do Bamforda, a ten uderzeniem głową pokonał Ramsdale’a.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i beniaminek zgarnął komplet oczek.