REKLAMA
REKLAMA

Havertz jedzie do Londynu! Transfer o krok

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Bayer04.de  |  04.09.2020 12:32
Havertz jedzie do Londynu! Transfer o krok

Chelsea  |  fot. adidas

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kai Havertz nie wystąpi w niedzielnym meczu reprezentacji Niemiec ze Szwajcarią. Utalentowany pomocnik opuścił bowiem zgrupowanie drużyny narodowej. Powód? Finalizacja transferu do Chelsea, w celu której 21-latek uda się teraz do Londynu.

Informacje o wyjeździe Havertza, na oficjalnej stronie potwierdził obecny klub piłkarza, Bayer Leverkusen. - Przez kilka ostatnich dni rozmawialiśmy o tym z Oliverem Bierhoffem i Joachimem Löwem. DFB rozumie szczególną sytuację zawodnika, a także naszą jako klubu. Jesteśmy wdzięczni także selekcjonerowi, ponieważ Kai będzie teraz w stanie załatwić swoje sprawy w Londynie, oczywiście przy naszym wsparciu - powiedział Rudi Völler, dyrektor sportowy Bayeru, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Porozumienie w sprawie transferu osiągnięte


W środę brytyjskie media poinformowały, że oba kluby uzgodniły wszystkie warunki transferu niemieckiego pomocnika. Havertz przeniesie się na Stamford Bridge za łączną kwotę 100 milionów euro wraz z bonusami i będzie szóstym piłkarzem, który wzmocni drużynę Franka Lamparda przed startem nowego sezonu.

Według medialnych doniesień, Chelsea w kilku ratach przekaże Bayerowi 80 milionów euro. Pozostałe 20 milionów euro ma zostać natomiast wypłacone w ramach bonusów, które również znajdą się w umowie transferowej.

Testy medyczne i podpisanie kontraktu


Havertz, który nie wystąpił w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Hiszpanią, uda się teraz do Londynu, gdzie czekają go testy medyczne. Wszystko wskazuje na to, że tylko od ich wyników uzależnione jest to, czy zostanie zawodnikiem Chelsea. Obie strony już dawno uzgodniły warunki indywidualnego kontraktu, który jest już przygotowany do złożenia podpisów.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

Feitan | 04.09.2020 13:14

Ornstein podaję, że kwota transferu wyniesie 70 mln euro+bonusy.Początkowo mówiło się o kwocie ponad 100 mln, więc Chelsea zrobiła dobry Deal. Co tu dużo mówić młody Niemiec ma wszystko, żeby odnieść sukces w PL.Ten sezon będzie przejściowy dla niego jak i dla całej Chelsea, ale potencjał jest ogromny.

intermagio | 04.09.2020 13:24

jeszcze 1 bramkarz 1 środkowy obrońca i 2 środkowych pomocników. lamparda wymienic i powalczą o mistrzostwo

AtalantaFAN | 04.09.2020 13:55

Dziwie sie ,że ktoś go kupuje.Lepien za tę kase ściągnąć Jadona Sancho lub Kyliana Mbappe.

adondek2 | 04.09.2020 14:28

Czy widzicie go w swojej drużynie w Fantasy Premier League. Ja będę się poważnie zastanawiał
A póki co zapraszam do mojej ligi H2H 3 CITY (GD-GS-GA).Kod : csnrpi

The__Normal__On | 04.09.2020 14:44

@AtalantaFAN - ale wiesz, że to są kompletnie różne pozycje na boisku nie?

jarekrakow | 04.09.2020 17:58

Ile to już większych gwiazd w CFC się nie odnalazło, pożyjemy zobaczymy czy choć połowa nowych nabytków zaskoczy.

Rob66 | 04.09.2020 18:25

Lepsze to niż siedzieć z założonymi rękami i czekać na pewnego Hiszpana.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy