Werder skromnie pokonuje Schalke

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  30.05.2020 17:27

Bundesliga

W jednym z dzisiejszych meczy Bundesligi, Schalke Gelsenkirchen uległo na własnym stadionie Werderowi Brema. Dla gości komplet punktów był bardzo ważny, zajmują przedostatnią pozycję w tabeli, a dzięki temu zwycięstwo ich szansa na utrzymanie rośnie. Schalke przez tę porażkę spada o jedno oczko w tabeli i znajduje się obecnie na 10. miejscu w Bundeslidze.

Pierwsza połowa była przebiegała po myśli Werderu Brema. Całkowicie zdominowali tę część spotkania, nie dopuszczając piłkarzy Schalke do oddania celnego strzału.

W 32. minucie piłkarze Werderu wyszli na prowadzenie. Wyprowadzili oni doskonałą kontrę, w której to Rashica podał do Bittencourta. Niemiecki pomocnik nie zastanawiając się zbyt długo oddał fenomenalny strzał zza pola karnego i pokonał Nubela, otwierając i zarazem ustalając wynik spotkania na 0:1.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się za odrabianie strat, ale nieskuteczność piłkarzy Schalke przyczyniła się do zachowania czystego konta przez Pavlenkę. Choć gospodarze stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych, to tylko jeden strzał, który oddali, leciał w światło bramki. Mecz z tego powodu zakończył się zwycięstwem Werderu.