REKLAMA
REKLAMA

BBC: Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy pod koniec sierpnia

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BBC  |  17.04.2020 09:58
BBC: Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy pod koniec sierpnia

Puchar Ligi Mistrzów  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
BBC twierdzi na swoich łamach, że Europejska Unia Piłkarska (UEFA) pracuje nad tym, aby finał Ligi Mistrzów zakończył oficjalnie sezon 2019/2020 pod koniec sierpnia. Na dzisiaj prawdopodobny scenariusz zakłada, że spotkanie wyłaniające triumfatora elitarnych rozgrywek miałoby się odbyć 29 sierpnia.

23 kwietnia ma dojść do rozmów z udziałem władz organu zarządzającego europejską piłką, w których trakcie ma być omówiony temat dokończenia sezonu w europejskich pucharach. Przypomnijmy, że obecnie rozgrywki są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa.

Jedną z decyzji ma być dokończenie lig krajowych w nieco późniejszych terminach, niż to pierwotnie zakładano, choć odbyłoby się to tylko za zgodą UEFY. Taki stan rzeczy miałby tez przyczynić się do tego, że finały Ligi Mistrzów, czy Ligi Europy zostałby rozegrane pod koniec sierpnia.

Najważniejszy mecz elitarnych rozgrywek miałby się odbyć 29 sierpnia w Stambule, z kolei trzy dni wcześniej miałoby zostać rozegrane spotkanie finałowe Europa League, które ma się odbyć w Gdańsku.

Celem nadrzędnym dokończenie sezonu


Na dzisiaj rozważane są dwa scenariusze dotyczące dokończenia rywalizacji w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Pierwszym z nich jest rozegranie spotkań 1/4 i 1/2 finału w tradycyjnej formie, czyli z rewanżami, jak to miało miejsce do tej pory w lipcu i sierpniu.

Drugi wariant zakłada natomiast rozegranie meczów bez rewanżów. Tym samym tylko jedno spotkanie wyłoniłoby ćwierćfinalistów, półfinalistów i finalistów poszczególnych rozgrywek. Jednocześnie zwycięzcy rozgrywek mogliby zostać wyłonieni w trakcie tygodniowego miniturnieju.

Przypomnijmy, że czterech z ośmiu ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów jest już znanych. Jednym z dwumeczów, gdzie zwycięzca nie został jeszcze wyłoniony, jest ten z udziałem Manchesteru City i Realu Madryt. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w przypadku Ligi Europy, gdzie do rozegrania pozostało jeszcze osiem meczów rewanżowych w ramach 1/8 finału rozgrywek.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Joker | 17.04.2020 14:06

Skończy się na tym, że finały LM i LE jednak odbędą się tak jak miały się odbyć pod koniec maja, tylko że 2021 roku :)

Real Madridista | 17.04.2020 16:24

Zeby ze wszystkim zdazyc powinni tez grac w nocy! ;-)
Pzdr.

dalmare | 17.04.2020 18:14

Raczej odbędą się 4 brakujące rewanże, gdyż mocarni przegrywający nie pozwolą zmieniać reguł w  połowie dwumeczu; pociągnęłoby to dogranie 10ciu meczów LE... potem 'jak w Mistrzostwach Euro i Świata. Do zmian trzeba przywyknąć, mecze z publicznością wrócą pewno po wprowadzeniu szczepionki. "Granie w nocy" zwłaszcza w lidze wl i hisz pewno wymuszą upały.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy